Usb flash bellek şifreleme programı – Rohos Mini Drive

Bir zamanlarda hardisklerimizi yanımızda taşırdık ancak teknolojinin hızla gelişmesiyle artık taşınabilir hardisklerin yerine usb flash...

Usb flash bellek şifreleme programı – Rohos Mini Drive
Eklenme Tarihi: 7 Kasım 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.838

Bir zamanlarda hardisklerimizi yanımızda taşırdık ancak teknolojinin hızla gelişmesiyle artık taşınabilir hardisklerin yerine usb flash bellekler almaya başladı ve iş, okul hayatımızın da vazgeçilmezi haline geldi. Flash diskimizde ödevlerimizi, fotoğraflarımızı, özel dosyalarımızı ve iş evrakları gibi bir çok kişisel bilgiyi taşıyoruz. Peki ya bu usb flash belleklerimiz kaybolursa ? içindeki kişisel bilgilerimiz kötü niyetli kişiler tarafından kullanılırsa ? aslında düşünmesi bile şok etkisi yaratabiliyor. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmamanız için yapılmış olan rohos mini drive sayesinde usb flash belleklerinizi şifreleyebilirsiniz.

Usb flash bellek şifreleme programı olan rohos mini drive kullanmaya başlamak için öncelikle programı aşağıdaki bağlantıdan indirip bilgisayarınıza rohos mini drive programını kurun. Programı çalıştırıp gelen ekranda “Setup USB Key” yazısına tıklayarak usb flash diskinizde gizli ve şifreli bir bölüm yaratın. Bu işlem bilgisayarınızın özelliklerine göre 10-20 dakika arası sürmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra usb flash belleğinizde yeni bir exe dosyası oluşacak bu exe dosyasıyla usb flash belleğinizde şifrelemiş olduğunuz konumlara erişebileceksiniz.

flash disk şifreleme programını indirmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir