Unrar X

İnternet dünyasının her anlamda yaygınlaşması ve artık her sektörde bilgisayarların kullanılması, hayatımızda yeni ihtiyaçları peyda...

Unrar X
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 860 views

İnternet dünyasının her anlamda yaygınlaşması ve artık her sektörde bilgisayarların kullanılması, hayatımızda yeni ihtiyaçları peyda etmiştir. Örneğin dosya paylaşımları, veri transferleri, data gönderimleri ve çok daha fazlası, şirketler ya da kişiler açısından gereklilik haline gelmiştir. Bugün en basitinden bir Word ya da Excel dosyasını dahi birbirimize gönderme ihtiyacı hissederken, bu işin bir de makro boyuttaki ihtiyaçlar silsilesi bulunmaktadır.

title

Örneğin büyük şirketler, çalışanları arasında veri transferi yapmak isterlerken, büyük dosyaları sıkıştırarak gönderirler. Ancak sıkıştırılan .rar uzantılı dosyalar, Mac bilgisayar kullanan şirketlerde büyük bir soruna neden olmaktadır. Çünkü bu dosyaları bu tür cihazlar açamamaktadır. Üstelik, piyasadaki cihazların çoğu .rar dosyalarını oluşturup açabilirken, Mac cihazlı firmaların sistem olarak bu dosyaları takip edememesi de büyük sorundur. Buradan hareketle Unrar X programı, böylesine problemleri çözmeyi amaçlayan ve bunu başaran bir program olarak öne çıkmaktadır.

Kullanımı son derece basit ve pratik olan Unrar X programı, dosya sıkıştırması yapmasa da, Mac bilgisayarların içine .rar uzantılı dosyaları açabilmekte ve bu dosyaların içindeki verileri Mac bilgisayarda kullanmayı sağlayabilmektedir. Unrar X, piyasada bu anlamda yaşanan ihtiyacı da bu şekilde ortadan kaldırmaktadır. Programın dili İngilizce, kullanımı ise ücretsizdir.

Programı indirmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları