Ders Dağıtım Programı Dağıtmatik

Özellikle okullar için kullanılan ders dağıtma programları, yöneticiler tarafından sıklıkla kullanılmaya başlanıldı. Yalnızca okullarda...

Ders Dağıtım Programı Dağıtmatik
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 4.483 views

Özellikle okullar için kullanılan ders dağıtma programları, yöneticiler tarafından sıklıkla kullanılmaya başlanıldı. Yalnızca okullarda değil, dershanelerde ya da etüt merkezlerinde de idarecilerin öğretmenlere doğru zamanlarda ve birbirleri ile çakışmayacak saatlerde ders atamalar, söz konusu ders dağıtma programları sayesinde gerçekleşti.

untitled

En etkili ders dağıtım programlarından biri olan Dağıtmatik ise, ilk ortaya çıktığı andan bu yana kaliteli ara yüzü ve ücretsiz hizmeti ile bir adım önde olmuştur. Bu program ile son derece kolay bir ders dağıtım işlemi yapabilmek mümkündür.

Derslerin olacağı günleri ve saatleri sisteme tanıtarak başlanan program kullanımı, sınıfların ve öğrencilerin kısıtlarının sisteme tanıtılması ile devam ettiriliyor. Tüm kısıtların sisteme tanıtılmasının ardından çeşitli sınıf birleştirmeler, aynı derse iki öğretmen atayabilmeler ya da öğrencileri blok halinde tek derse sokabilmeler mümkün oluyor.

Çoğu açıdan ders dağıtımları ile ilgili büyük kolaylıklar sağlayan programda, haftalık programlar ayarlanırken kısıtların doğru girilmesi ile herhangi karışık bir durum da ortaya çıkmıyor. Bu nedenle de kullanımı kolay bir ara yüzün bütün avantajlarından yararlanılmış olunuyor.

Bu programın en büyük artılarından biri ise çarşaf liste şeklinde bir raporlama yapabilmesi ve haftalık düzenlenen programların çıktılarının alınabilmesi oluyor. Bu özellikler, daha çok yazılı olarak çalışmayı seven geleneksel yönetim tarzının hakim olduğu eğitim kurumlarında uygulanabiliyor. Bu sayede hem ders programları sorunsuz yapılıyor, hem de tekrar tekrar ders programı düzenlemeleri ile uğraşılmıyor.

Programı indirmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları