Kuran Öğrenme Programı

Teknolojinin gelişmesi şüphesiz ki her alana yansıyor. Eğitim dünyasında kullanılan, sektörlere uygulanan, devlet kurumlarında işletilen tüm...

Kuran Öğrenme Programı
Eklenme Tarihi: 6 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı:

Teknolojinin gelişmesi şüphesiz ki her alana yansıyor. Eğitim dünyasında kullanılan, sektörlere uygulanan, devlet kurumlarında işletilen tüm teknolojiler ve bağlı olan yazılımlar ile donanımlar, din konusunda da öğretici birer faktör olarak değerlendirilebiliyor. Bunun en güzel örneği de, çoğunluğu Müslüman olan ülkemizde Kuran-ı Kerim öğreniminde kullanılabilecek olan bu program sayesinde görebiliyoruz. Kuran öğrenme programı ile sureler, dualar, ayetler ve çok daha fazlası, hem görsel, hem de işitsel olarak karşımıza geliyor. Din eğitiminde ve imanın kuvvetlenmesinde, Müslüman halk da aradığı dini eğitimi teknoloji sayesinde kolaylaştırmış oluyor. Bu durum da hem pratik öğrenmeyi sağlıyor, hem de ufak yaşlardaki genç müminlerin ilim öğrenmeleri noktasında fayda sağlamış oluyor.

kuran

Diğer yandan Kuran öğrenme programının sağladığı bir başka avantaj da, ayetlerin akılda kalıcı olacak şekilde göz önüne getirilmesi ve çeşitli hafıza tekniklerinin program üzerinde uygulanması oluyor. Kolay kullanılabilir olan bu program, ücretsiz olarak tüm İslam aşıklarına sunuluyor. Programdan iman adına çok kuvvetli öğretiler alınabiliyor, bu sayede çok sayıda kişi dini olan İslam’ı doğru bir şekilde öğrenebiliyor.

Kuran öğrenme programı, basit bir ara yüz ve herkesin anlayacağı tarzda bir yapıya sahiptir. Kullanım zorluğu çekilmeyen program için oldukça güzel yaklaşımlarda bulunulabilir. Kalplerin nurla dolduğu, gözlerden iyilik akan genç Müslüman bireylerin imanını kuvvetlendirmek için, Kuran öğrenme programını indirip kullanabilirsiniz.

indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir