Uyap Mevzuat Programı

Uyap mevzuat ve içtihat programı Adalet Bakanlığının bilgi işlem dairesi başkanlığında çalışan yazılım mühendisleri tarafından...

Uyap Mevzuat Programı
Eklenme Tarihi: 26 Ocak 2017 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 1.130 views

Uyap mevzuat ve içtihat programı Adalet Bakanlığının bilgi işlem dairesi başkanlığında çalışan yazılım mühendisleri tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir programdır.

Uyap mevzuat programı özellikle avukat, hakim ve savcı gibi sürekli olarak kanun ve yasaları inceleyen hukuki kişilerin ellerinin altında olması gereken önemli yazılımlardan bir tanesidir. Programın bir diğer güzel yanı ise yasa değişti mi ? , yeni yasa/ mevzuat eklendi mi ? gibi soru işaretlerine cevap verircesine sürekli olarak kendini güncelleyen bir yapıya sahip olmasıdır.  Güncellemeler için program sizi uyarır ve ortalama günlük 1 mb olarak güncelleme indirme işlemi gerçekleştirmektir.

Uyap mevzuat programı sayesinde Günlük olarak en son güncellenen mevzuatlara; Mevzuat Türüne, Mevzuat Adına, Mevzuat Numarasına, Mevzuat içeriğine, Resmi Gazete Tarih ve Resmi Gazete Sayısı kriterleri ile 38.000’i aşan Yüksek Yargı içtihadına; İçtihat Türü, Metin İçeriği, Daire/Kurul Adı, Esas Numarası, Karar Numarası, Aranacak Kavram kriterlerini kullanarak programın indirip ve kullananların aradığı mevzuat veya içtihada kolayca ulaşılmaktadır. Gerçekten Takdire şayen bir program diyecebileceğimiz bu yazılım piyasada ücretli olarak sunulan programlarda ki bir çok özellikleri benzer olmasına rağmen farklı yönleriyle ve kullanıcılara tanımış olduğu kolaylık sayesinde diğer programlardan kendini ayırt etmiştir.

UYAP Mevzuat Programı Kolayca ve ücretsiz ulaşabileceğiniz başlıca içerikler ise ;
• Günlük yapılan güncelleme ile en son mevzuata
• Değişmiş Kanun metinlerinin eski haline
• Metin içeriğine göre Mevzuat ve İçtihat sorgulayabilirsiniz
•  Anayasa Mahkemesinin bütün Kararlarına
• AİHM Türkiye ile ilgili verdiği bütün kararlarına
• Yargıtay ve Danıştay’ın emsal kararlarına ulaşabilirsiniz
• Uyuşmazlık Mahkemesi kararlarına bile ulaşmak uyap mevzuat programıyla ulaşmak mümkün.

Pc için Uyap mevzuat ve içtihat Programı indirrmek için tıklayın
Android cihazlar için Uyap mevzuat ve içtihat apk dosyasını indirmek için tıklayın
İos cihazlar için Uyap mevzuat ve içtihat uygulamasını indirmek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları