Usb flash diskten format atma

Son zamanlarda oldukça popülerleşen bir yöntem olan usb flash diskten format atma işlemi dvd'den format atma yöntemini raflara kaldıracağa...

Usb flash diskten format atma
Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.539

Son zamanlarda oldukça popülerleşen bir yöntem olan usb flash diskten format atma işlemi dvd’den format atma yöntemini raflara kaldıracağa benziyor. Özellikle bilgisayarcıların kullanmış olduğu bu yöntem sayesinde cd çizildi, dvd çizildi dosyayı okumuyor ve dosyayı yazmıyor gibi sorunlar artık olmayacak.

Usb flash diskten format atmanın faydaları
– Dosyaları daha hızlı kopyalar ve okur bu sayede bilgisayar özelliklerine bağlı olarak ortalama 10-15 dakika içerisinde format işlemini bitirir.
– Dosya okumuyor yada yazmıyor gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.
– Eğer format atmak istediğinizin bilgisayarın ve usb flash diskinizin usb 3.0 desteği mevcut ise bu 10-15 dakikalık format süresi 5 dakikaya kadar düşürmek mümkün.
– Flash disk korunması hem daha kolaydır hemde küçük olması avantajlıdır.

Usb flash diske windows işletim sistemi nasıl atılır ?
Flash belleğinize windows işletim sistemlerini kopyala yapıştır yöntemiyle yapamazsınız flashınızı aynı bir dvd gibi görmeniz lazımdır ya programlar yardımıyla boot yaparsınız yada iso dosyasını çıkartırken flash belleğin olduğu dizini seçip çıkartma işlemini yaparsınız. Boot yapmak oldukça ayrıntılı ve uzun süren bir olay olduğu için bu yazımızda bunu anlatıp da kafanızı karıştırmak istemiyoruz.

Nero ile usb flash diske windows kurulum dosyası atma
Öncelikle hangi işletim sistemini kurmak istiyorsanız o işletim sistemine ait .iso dosyasını edinin. Orjinal windows 7 dvd’si içerisinde bulunur genelde yada arşivinizde yada dvd’nize çekmek üzere ayırdığınız .iso dosyalarını da olmaktadır. Bu .iso dosyasını nero yardımıyla açıyorsunuz eğer bilgisayarınızda nero yoksa  buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Artık nero edindiysek şimdi nero yardımıyla .iso dosyasını açalım ve çıkartma işlemi için flash diski seçelim. İso çıkartma işlemi tamamladıysa artık flash diskiniz hazır demektir.

Usb flash diskten format nasıl atılır ?
Aynı dvd’den format atar gibi format öncesi bios’dan yada boot menüden flash disk seçilir ve format başlatılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.