Usb flash diskten format atma

Son zamanlarda oldukça popülerleşen bir yöntem olan usb flash diskten format atma işlemi dvd’den format atma yöntemini raflara kaldıracağa benziyor. Özellikle bilgisayarcıların kullanmış olduğu bu yöntem sayesinde cd çizildi, dvd çizildi dosyayı okumuyor ve dosyayı yazmıyor gibi sorunlar artık olmayacak. Usb flash diskten format atmanın faydaları – Dosyaları daha hızlı kopyalar ve okur bu sayede bilgisayar özelliklerine bağlı olarak ortalama 10-15 dakika içerisinde format işlemini bitirir. – Dosya okumuyor yada yazmıyor gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. – Eğer format atmak istediğinizin bilgisayarın ve usb flash diskinizin usb 3.0 desteği mevcut ise bu 10-15 dakikalık format süresi 5 dakikaya kadar düşürmek mümkün. – Flash disk korunması hem daha kolaydır hemde küçük olması avantajlıdır. Usb flash diske windows işletim sistemi nasıl atılır ? Flash belleğinize windows işletim sistemlerini kopyala yapıştır yöntemiyle yapamazsınız flashınızı aynı bir dvd gibi görmeniz lazımdır ya programlar yardımıyla boot yaparsınız yada iso dosyasını çıkartırken flash belleğin olduğu dizini seçip çıkartma […]

Usb flash diskten format atma

Son zamanlarda oldukça popülerleşen bir yöntem olan usb flash diskten format atma işlemi dvd’den format atma yöntemini raflara kaldıracağa benziyor. Özellikle bilgisayarcıların kullanmış olduğu bu yöntem sayesinde cd çizildi, dvd çizildi dosyayı okumuyor ve dosyayı yazmıyor gibi sorunlar artık olmayacak.

Usb flash diskten format atmanın faydaları
– Dosyaları daha hızlı kopyalar ve okur bu sayede bilgisayar özelliklerine bağlı olarak ortalama 10-15 dakika içerisinde format işlemini bitirir.
– Dosya okumuyor yada yazmıyor gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.
– Eğer format atmak istediğinizin bilgisayarın ve usb flash diskinizin usb 3.0 desteği mevcut ise bu 10-15 dakikalık format süresi 5 dakikaya kadar düşürmek mümkün.
– Flash disk korunması hem daha kolaydır hemde küçük olması avantajlıdır.

Usb flash diske windows işletim sistemi nasıl atılır ?
Flash belleğinize windows işletim sistemlerini kopyala yapıştır yöntemiyle yapamazsınız flashınızı aynı bir dvd gibi görmeniz lazımdır ya programlar yardımıyla boot yaparsınız yada iso dosyasını çıkartırken flash belleğin olduğu dizini seçip çıkartma işlemini yaparsınız. Boot yapmak oldukça ayrıntılı ve uzun süren bir olay olduğu için bu yazımızda bunu anlatıp da kafanızı karıştırmak istemiyoruz.

Nero ile usb flash diske windows kurulum dosyası atma
Öncelikle hangi işletim sistemini kurmak istiyorsanız o işletim sistemine ait .iso dosyasını edinin. Orjinal windows 7 dvd’si içerisinde bulunur genelde yada arşivinizde yada dvd’nize çekmek üzere ayırdığınız .iso dosyalarını da olmaktadır. Bu .iso dosyasını nero yardımıyla açıyorsunuz eğer bilgisayarınızda nero yoksa  buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Artık nero edindiysek şimdi nero yardımıyla .iso dosyasını açalım ve çıkartma işlemi için flash diski seçelim. İso çıkartma işlemi tamamladıysa artık flash diskiniz hazır demektir.

Usb flash diskten format nasıl atılır ?
Aynı dvd’den format atar gibi format öncesi bios’dan yada boot menüden flash disk seçilir ve format başlatılır.

Benzer Yazılar

5G teknolojisi ne zaman yaygınlaşacak?

5G teknolojisi, mobil cihazlar için daha hızlı ve daha kararlı bir internet bağlantısı sağlayan bir teknolojidir. 5G teknolojisi, dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaya başlanmıştır, ancak Türkiye’de henüz tam olarak yaygınlaşmamıştır.   Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, 5G teknolojisi için frekans ihalesinin 2022 yılında tamamlanacağını ve 2023 yılında da ilk 5G sinyalinin vatandaşların hizmetine sunulacağını açıklamıştır. Ancak 5G teknolojisinin tam olarak yaygınlaşması için altyapı, cihaz ve lisans gibi birçok faktörün de hazır olması gerekmektedir. Bu nedenle, 5G teknolojisinin Türkiye’de ne zaman yaygınlaşacağı kesin olarak bilinmemektedir.   Bazı uzmanlar, 5G teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması için 2025-2030 yılları arasını işaret etmektedir.

WhatsApp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması: Telegram

Telegram Nedir? Güvenilir Mi? WhatsApp uygulamasını bilmeyenimiz yoktur. Telegram da aynı WhatsApp içerikli bir uygulamadır ama kendini çok iyi pazarlayamamış ve öne çıkamamıştır. En son WhatsApp’da bulunan gizlilik ayarlarının değişimi insanları kuşkuya düşürdü ve gözler başka uygulama aramaya başladı. Bunlardan biri de Telegram oldu. Peki, Telegram nedir? Telegram’ın İçeriği Nedir? Telegram, bir insanlar arasında iletişim kurmak için kurulmuş bir mesajlaşma uygulamasıdır. Gizliliğe önem veren bir uygulamadır. Mesaj yollayan kişinin belirlediği bir süre de mesajlar kendini imha eder ve bu sayede 3. kişiler mesajlara ulaşamaz. Normal silmediğiniz mesajlarda da sadece iletilen kişilerin dosyalarında bulunur. Ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa mesaj bildirimi gider ve bu sayede gizli bir şey yapılamaz. Herhangi bir dosya göndereceğiniz de 1.5 GB’ı geçmeyecek şekilde iletebilirsiniz. Fotoğraf, hareketli GIF’lar, ses kayıtları gibi şeyler bulunmaktadır. Bilinmeyen numaraları engelleyebilir, son görülmenizi kapatabilir, profilinizi istediğiniz insanlara gizleyebilirsiniz, konum paylaşımı yapabilir, çevrenizdeki insanların konumlarını izleyebilirsiniz, yanlış yazılan mesajı her iki taraftan da […]

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro İncelemesi

İOS 4 yıl önce

Apple teknoloji devi iPhone 12 serisini kullanıcılarına büyük sürpriz yaparak ani bir haberle iPhone 12 serisini duyurdu. Apple teknoloji devi iPhone 12 serisinde iddialı ve en hızlı çip’e sahip olduklarını (A14 bionic chip), ayrıca  muhteşem performans sergileyeceğine dair çok iddialılar. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Fiyatları Ne Kadar ? iPhone 12: 128 GB 799 dolar / 256 GB 899 dolar, iPhone 12 Pro: 128 GB 999 dolar / 256 GB 1.099 dolar / 512 GB 1.299 dolar,   Gelin hep birlikte iPhone 12 ve iPhone 12 Pro serisini yakından inceleyelim. iPhone 12  6.1 inç Super Retina XDR ekrana sahip. Ekranın daha dayanıklı ve düşmelere karşı daha sağlam materyal’dan oluşturulmuştur. iPhone 12 serisinde 5 renk seçeneği bulunmakta. (Siyah, Beyaz, (PRODUCT)RED , Yeşil, Mavi) Çift sim destekli olup (nano SIM ve eSIM) 5G desteklemektedir. iPhone 12 serisi hafıza olarak, 64 GB, 128 GB, 256 GB kapasite seçenekleri mevcut. Ağırlığı 162 gr. […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele