Facebook İOS Uygulamasına Link Ekleme Yeniliği Geldi

Sosyal medyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden olan Facebook, mobil uygulamaları ile de milyarlarca kullanıcıya erişiyor. Teknolojinin giderek...

Facebook İOS Uygulamasına Link Ekleme Yeniliği Geldi
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 2.233 views

Sosyal medyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden olan Facebook, mobil uygulamaları ile de milyarlarca kullanıcıya erişiyor. Teknolojinin giderek mobil dünyaya taşınması, mobil araçlar ve cihazlar ile pek çok işlemin yapılması, boş zamanlarda mobil cihazlarda zaman geçirilmesi, bekleme anlarında ya da farklı periyotlarda bir şekilde mobil uygulamalar ile sosyal medyada yer alınması, bu konuda şirketleri de harekete geçiriyor. Mobil cihazlardaki uygulamalarını her şekilde geliştirmek isteyen kuruluşlardan birisi olan Facebook, son olarak ortaya çıkardığı yenilik ile daha çok kullanıcıya erişme şansını yakalıyor.

Mobil cihazlarda herhangi bir içerik ya da yazının içine link eklenmesi büyük bir sorun iken, bu sorunu gidermenin yollarını arayan Facebook, İOS işletim sistemlerinde yer alan uygulamalarına bir güncelleştirme göndererek, söz konusu sorunu aşmaya çalıştı. Güncelleme kapsamında, artık içeriklere ya da yazdığınız yazı alanına link eklerken, uygulamadan çıkmak ya a sayfayı kapatma zorunda kalmayacaksınız. Tıpkı fotoğraf ekler gibi, “link” sekmesinden bağlantı adresi atmanızı sağlayan bu güncelleme ile, mobil kullanım açısından büyük bir rahatlığa erişeceksiniz.

Facebook mobil uygulamasındaki bu güncelleme, şu an için Android üzerinde geçerli değil; fakat şirketin bu konuda kararlı adımlar atacağı ve kısa zamanda diğer platformlarda da uygulamasını bu yönde güncelleyeceği tahmin ediliyor. Yeni gelişmeler oldukça, bizler de bu sayfalardan duyuracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları