WhatsApp Sesli Arama Özelliği Sonunda Aktif

WhatsApp sesli arama özelliği konusunda son zamanlarda oldukça haber yapıldı ve ha geldi , ha gelecek, şu gün aktif, yok 2015  yok 2016 dediler...

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Sonunda Aktif
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2015 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.509

WhatsApp sesli arama özelliği konusunda son zamanlarda oldukça haber yapıldı ve ha geldi , ha gelecek, şu gün aktif, yok 2015  yok 2016 dediler bir çok teknoloji devi firma ancak hiç biri tutturamadı anlaşılan :). An itibariyle whatsapp sesli arama özelliği android işletim sistemine sahip kullanıcılarda aktif hale geldi. Evet yanlış duymadınız sonunda WhatsApp sesli arama özelliği aktif durumda.

WhatsApp’ın Dünya çapında büyük ses getirecek olan özelliği maalesef tüm kullanıcıları için kapsamıyor ve ilk etapta sayılı kullanıcılara bu özellik gelmiş durumda. Whatsapp sesli arama özelliğini aktif etmek içinse ufak bir davetiye sistemi var diyebiliriz. Ayrıntılar haberin devamında!

IOS işletim sistemine sahip whatsapp kullanıcılarına ise kötü haber şuanda whatsapp sesli arama özelliği IOS’da kullanılmamakta tahminimize göre ilk etapta belli android kullanıcıları tarafından test edilecek olan özellik kısa süre sonra bütün android kullanıcılarda aktif hale gelecek ve en son aşama olarak ta IOS’ta bu özelliğin aktif edilmesi bekleniyor.

Whatsapp arama özelliğini sizler için inceledik (belirli android kullanıcılarının içerisindeyiz sanırsam 🙂 ) işte yeni whatsapp’ın özellikleri ve ekran görüntüleri;

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Sonrası Ekran Görüntüleri

Whatsapp arama özelliği arama ekranı Whatsapp arama özelliği arama esnasında gezinme whatsapp arama esnasında mesajlaşma Whatsapp arama özelliği çağrılar menüsü

Whatsapp Sesli Aramayla Gelen Yeni Özellikler
– Ana ekran çağrılar, sohbetler ve kişiler olmak üzere 3 tane ana tab menüden oluşmaktadır.
– Çağrılar menüsünde telefondaki çağrı geçmişi menüsünü andıran bir ekranıyla gelen ve giden çağrıların kayıtlarına bakabiliyorsunuz.
– Arama ekranında hoparlör simgesine tıklayıp sesi dışarıya aktarabiliyorsunuz.
– WhatsApp sesli arama özelliğindeki en sevilende şüphesiz arama esnasında mesajlaşma olağanı vermesi olacaktır.
– Ayrıca bu özelliklerin yanı sıra WhatsApp’daki ses kalitesi oldukça iyi olmasına rağmen ses seviyesi normal telefon görüşmesine nazaran biraz düşük seviye de olduğu aşikar.

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Aktif Edilir?

– Öncelikle bu özelliğin sizde aktif olması için en son sürüm whatsapp uygulamasını buraya tıklayarak indirin.
– Daha sonra whatsapp sesli arama özelliğine sahip olan arkadaşlarınızdan birinin size whatsapp aracılığıyla çağrı atmasını isteyin.
– Whatsapp Çağrı sonrası sizde de aktif olacaktır. Eğer aktif olmazsa 1-2dklık ufak bir görüşme yapın daha sonra kesinlikle aktif olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com