Text To Speech

Metin okuma programları son dönemlerde oldukça fazla kullanılır oldu. Bu programların ortaya çıkışındaki amaç ise metin seslendirmelerine...

Text To Speech
Eklenme Tarihi: 10 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.694 views

Metin okuma programları son dönemlerde oldukça fazla kullanılır oldu. Bu programların ortaya çıkışındaki amaç ise metin seslendirmelerine duyulan ihtiyaçtan ileri geliyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bir takım sıra dışı ihtiyaçların doğması muhtemel iken, özellikle hareket halinde ya da başka bir işi olduğunda insanların bir takım şeyleri dinlemek istemesi de normal karşılanıyor. Bu konuda mesaj okumaktan popüler bir kitabın okunmasına kadar oldukça geniş bir çerçevede söz konusu program değerlendirilebiliyor. Bilhassa ingilizce metin okuma programı olarak kullanılan bu tip programlar içinden Text To Speech en iyi seçenek gibi duruyor.

best_websites_to_convert_text_to_speech_online_for_free

Öte yandan metin seslendirme programı ismi ile de bilinen program, programa yüklenen ya da programa okutulan her metni, her yazıyı size sesli bir biçimde aktarabiliyor. Bu özellik ciddi anlamda çoğu insanı pratik bir program kullanımına sürüklüyor. Seyahat ederken, araba sürerken, gözlerinizi dinlendirirken, yatmadan önce ve daha pek çok zaman diliminde metin seslendirme programına ihtiyaç duyuluyor.

Diğer taraftan program geliştiricilerinin Text To Speech gibi üst düzey bir İngilizce metin okuma programı üzerinde çalışmaları, diğer geliştiricileri de bu yönde oldukça olumlu bir şekilde etkiliyor. Sektördeki ihtiyaçların yerini zaman içinde “iyilerin en iyisi” alıyor ve metin okuma programları popülaritesini sürdürüyor.

indirmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları