GIMP

Bilindiği gibi resim düzenleme editörü programları son dönemde oldukça sık tercih ediliyor. Bu popülaritenin zemininde kuşkusuz ki sosyal medya...

GIMP
Eklenme Tarihi: 18 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 626

Bilindiği gibi resim düzenleme editörü programları son dönemde oldukça sık tercih ediliyor. Bu popülaritenin zemininde kuşkusuz ki sosyal medya paylaşımlarındaki görsellerin önemi ve internet haberciliğindeki görsel etki yer alıyor. Buralarda görülen haberler ya da paylaşımlar, etkili görseller ile desteklendiğinde, sıradan vatandaşın dahi yapmak istediği resim dosyaları kafalarda beliriyor. Bu noktada en sık kullanılan program Photoshop olsa da, bu program hem ücretli olması, hem de cihazları zorlaması açısından çok da sempatik bulunmuyor. Fakat Photoshop programının hem ücretsiz, hem de oldukça kolay kullanışlı bir versiyonuna sahip olmak artık çok kolay. GIMP resim düzenleme programı, bu alandaki büyük açığı dolduruyor.

gimp-logo_256x256

GIMP resim düzenleme programı ile beraber, istenilen her görsel üzerinde değişiklikler yapmak, çeşitli müdahaleler ile görseli biçimlendirmek ve çok daha fazla uygulama yapmak oldukça mümkün bir hale geliyor. GIMP programı ile resim editörlüğü yapmak hayli kolay iken, kendi resim dosyalarınızı oluşturmak da ciddi anlamda farklı bir seçenek olarak programda yer alıyor.

Programın avantajları saymakla bitmiyor. GIMP, kişiselleştirilebilir ara yüzlere de sahip olduğu için kullanıcıların ilgisini fazlası ile çekiyor. Bu şekilde en çok kullanılan fonksiyonlar da öne çıkmış oluyor ve programdan alınan verimlilik artıyor. Öte yandan GIMP, çoğu fotoğraf editörü programında olmayan efektlere de sahip. Kırmızı göz düzeltme, göz altı torbaları yok etme gibi dokunuşlar bu program ile mümkün. Türkçe dil desteğinin olması, programı ülkemizde ekstradan popüler kılan detaylardan birini oluşturuyor.

indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com