Lenovo’dan Projektörlü Telefon!

Lenovo, teknoloji dünyası içinde yeniliklere ve ilginç fikirlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Daha önceden günlük kullanım amacı ile...

Lenovo’dan Projektörlü Telefon!
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 534

Lenovo, teknoloji dünyası içinde yeniliklere ve ilginç fikirlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Daha önceden günlük kullanım amacı ile dizüstü bilgisayarları ile ilgili bir takım duyurular yapan şirket, bu kez de Smart Cast isminin verildiği konsept akıllı telefonunu beğeniye sundu.

Lenovo Tech World kapsamında görücüye çıkan Smart Cast, alanında bir ilki de barındırıyor. İlk defa lazer bir projektörün yer aldığı akıllı telefon niteliğini kazanan ürün, dünyanın en küçük lazer projektör modülünü de üzerinde taşıyor. Bu projektör, Smart Cast’in üst bölümünde duruyor ve yapı tamamen hareketli bir özelliğe sahip. Söz konusu projektör, kullanıcılara duvar ve yüzey olmak üzere iki farklı projeksiyon seçeneği de sunuyor.

Smart Cast üzerindeki projektör, yüzey modunda çalışırken yansıtıldığı herhangi bir yüzeyi dokunmatik ekran özelliği ile donatıyor. Bu noktada sanal piyano çalmak da mümkün oluyor, sanal klavye kullanmak da… Yine pek çok oyun ve sıklıkla yaptığınız işlemler de kolayca farklı yüzeylere temas ederek gerçekleştirilebiliyor.

Duvar modunda ise fotoğraf ya da video gibi materyaller duvara yansıtılarak izlenebiliyorlar. Diğer tüm yönleri, merak edilenler ve teknik özellikleri daha basın ile paylaşılmayan Smart Cash, yakın bir zamanda piyasaya sürülerek pek çok dengeyi değiştirecek gibi duruyor. Özellikle akıllı telefon pazarında, söz konusu projektör hamlesi müthiş bir atılım olarak değerlendirileceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.