Instagram Fotoğraflarınız İle Yazı Yazabilmeniz Bu Site İle Mümkün Oluyor!

Dijital dünyada farklı üretkenliklerde bulunmak, özellikle de görsel anlamda çeşitlilikler yaratmak hep önemli atılımları peşinden...

Instagram Fotoğraflarınız İle Yazı Yazabilmeniz Bu Site İle Mümkün Oluyor!
Eklenme Tarihi: 1 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 630 views

Dijital dünyada farklı üretkenliklerde bulunmak, özellikle de görsel anlamda çeşitlilikler yaratmak hep önemli atılımları peşinden sürükledi. Farklı fontlar eşliğinde yazılar yazmak da bu fonksiyonlardan bir tanesi olarak kendini gösterdi. Pek çok web sitesi, yazılan yazıları oldukça ilginç biçimlerde yansıttılar. Ancak Typetodesign ismi verilen site, yazı karakteri olarak normal yazıları değil; fotoğraflardan aldığı harf tasarımlarını yazılara yansıtıyor.

Tasarımcıların ortaya çıkardıkları yaklaşık 3000 farklı harf, Instagram harf havuzu içinde tutuluyor. Bu şekilde de söz konusu web sitesi, bu havuzdan harfleri alarak yazdığınız yazılara bu harfleri yansıtmış oluyor. EN nihayetinde ortaya, oldukça farklı bir yazı sitili çıkıyor.

Uygulama ise şu şekilde yürüyor; öncelikli olarak bu siteye giriyorsunuz ve ilgili alana yazmak istediklerinizi yazıyorsunuz. Site, harf havuzundan çeşitli harfler seçerek yazınızı bu görseller ile oluşturuyor. Son olarak ise size bir önizleme şansı veriliyor. Eğer beğenmediğiniz fotoğraf görselleri yazıda bulunuyor ise, bu harfleri değiştirme şansı sizde kalmış oluyor.

Yazınızın tamamlanmasının ve ön izlenmesinin ardından ise, önünüze iki seçenek çıkıyor. Bunlardan ilki, oluşturulan yazıyı doğrudan sosyal medyada paylaşmak… Diğeri ise, PDF halinde yazınızı bilgisayarınıza indirerek saklamak oluyor. Site bu konuda oldukça iyi bir şekilde düşünülerek tasarlanmış durumda. Siz de bu işlemleri yaparak uygulamayı kendi yazınızla deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları