Programsız çoklu skype oturumu nasıl açılır ?

Windows live messenger artık bildiği üzere raflara kaldırıldı ve herkes skype geçmeye başladı. Ancak windows live messenger'da olan uygulama ve...

Programsız çoklu skype oturumu nasıl açılır ?
Eklenme Tarihi: 2 Ocak 2015 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 2.800

Windows live messenger artık bildiği üzere raflara kaldırıldı ve herkes skype geçmeye başladı. Ancak windows live messenger’da olan uygulama ve özelliklerde skype’de istenmeye devam ediyor. Özellikle msn’de çoklu oturum açma yaması tarzı programlar skype geçenlerin istekleri arasında. Programla çoklu skype açmak isteyenler için buraya tıklasın.

Şimdi biz asıl konumuza değinelim Programsız olarak çoklu skype oturumu açmak mümkün mü ? evet programsız olarak çoklu skype oturumu açabilirsiniz.

Gelin birlikte programsız olarak çoklu skype oturumu nasıl açılır bakalım ;
1.)  Öncelikle masa üstüne gelip boş bir alana mouse ile sağ tıklayın ardında yeni ve açılan menüden kısayol oluşturmaya tıklayın.
Çoklu skype oturumu açmak için kısayol oluşturma
2.) Karşınıza gelen kısayol oluşturma ekranında konum alanına eğer windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary bunu ben 32 bit değil 64 bit işletim sistemi kullanıyorum diyorsanız ; “C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary bunu yazarak ileri butonuna basın. Ben bilgisayarımın 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu bilmiyorum diyorsanız.  Bilgisayar özelliklerine nasıl ve nereden bakılır ? başlıklı konumuzu ziyaret edin.
Programsız çoklu skype açmak için kısayol konumuz yazma
3.) Daha sonra gelen pencereden default olarak skype.exe yazacaktır. Siz bu ismi çoklu skype şeklinde değiştirebilirsiniz yada istediğiniz bir adı koyabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra artık masa üstünde 2 farklı skype olacaktır ve birini ikincil skype olarak aynı anda kullanıp çoklu ve programsız olarak skype oturumu açabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.