Facebook Unseen İle “Görüldü” Bildirimini Yok Edebilirsiniz

Mark Zuckerberg, Facebook’taki Messenger iletişim kutucuğuna “görüldü” ibaresini koyduğundan bu yana, bir takım sıkıntıları...

Facebook Unseen İle “Görüldü” Bildirimini Yok Edebilirsiniz
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 760 views

Mark Zuckerberg, Facebook’taki Messenger iletişim kutucuğuna “görüldü” ibaresini koyduğundan bu yana, bir takım sıkıntıları yaşadığınızı biliyoruz. Örneğin, sevmediğiniz bir arkadaşınız size yazıyor, siz de cevap vermek istemiyor; ancak ne yazıldığını da merak ediyorsunuz. Bu sırada, bu sevimsiz arkadaşınızın da sizin karşı tarafta hazır olarak beklediğinizi görmemesi gerekiyor. Ne yapacaksınız? Eğer o iletişim kutusuna tıklarsanız, Zuckerberg’ün görüldü zımbırtısı bir anda ortaya çıkacak ve muhabbete girmek zorunda kalacaksınız. İşte bu tür durumlar için kullanılan harika bir eklenti ortaya çıkarıldı; Facebook Unseen!

Facebook Unseen, yani “görülmedi” özelliği, pek çoğumuzu bu ve benzeri dertlerden kurtarıyor. Eklenti kurulduktan itibaren çok da rahat ve kolay bir biçimde çalışıyor. Peki, nasıl bir süreç izlemek gerekiyor?

Öncelikle belirtelim, Facebook Unseen eklentisi, Chrome tarayıcılarında çalışıyor. Yani, Facebook hesabınızı bir Chrome tarayıcısından yönetmeniz gerekiyor. Akabinde ise, bu tarayıcı ile birlikte elde ettiğiniz Unseen eklentisini doğrudan çalıştırıyorsunuz. Hatta, gereken tüm ayarlara ulaşmak için, eklentinin üst kısmındaki alandan kumanda merkezine de ulaşabiliyorsunuz.

Aktif olan Facebook Unseen, Google Chrome tarayıcısında çalışmaya başlıyor. Siz de, normal olarak Facebook’u açıp kullanabiliyorsunuz. Bu sırada, eğer size bir mesaj gelirse, siz de gelen mesajı Facebook Messenger aracılığı ile açıp okursanız, iletişim kutusunda “seen” ya da “görüldü” ibaresi karşıya gitmemiş oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları