Facebook reklam mesajlarını engellemek mümkün

Türkiye'de facebook kullanan sayısı ülkenin %50 nüfusuna ulaşmış durumda. Bu durumu gören iş yerleri ve elektronik ticaret yapan firmalar artık...

Facebook reklam mesajlarını engellemek mümkün
Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı:

Türkiye’de facebook kullanan sayısı ülkenin %50 nüfusuna ulaşmış durumda. Bu durumu gören iş yerleri ve elektronik ticaret yapan firmalar artık reklamlarını facebook üzerinden yayınlamakta. Ancak facebook’taki reklam mesajları kullanıcıları artık bıkma noktasına getirdi. Facebook reklam mesajlarından kurtulmak isteyenler reklam mesajlarını engellemek mümkün. Facebook’ta yapacağınızın 2 önemli ayar sonrası artık beğendiğiniz sayfa yada uygulamalar sizin adınıza paylaşım yapamayacak ve profil sayfanızda reklam mesajları gönderemeyecek.

 

Facebook reklam mesajları nasıl engellenir ?

Öncelikle facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.

facebook reklam mesajlarını engelleme 1

Daha sonra yukarıdaki resimdeki gibi ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz.

facebook reklam mesajlarını engelleme 2

Hemen ardından açılan sayfada sol kısımdaki menüden reklamlar menüsüne tıklayıp giriş yapıyoruz. Gelen sayfada reklam mesajlarını engellemek için “Üçüncü Şahıs Siteleri”  & “Reklamlar ve Arkadaşlar” bölümlerini düzenle yazısına tıklayıp sadece arkadaşlarım olan izin ayarlarını hiç kimse yapıp değişiklikleri kaydet butonuna tıklayıp işlemi bitiriyoruz. Bu aşamadan sonra facebook reklam mesajlarını engellenmiş olacak sizin adınıza reklam mesajları göndermeyecek ve göstermeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir