Android Telefonlarda Dns Değiştirme

Bilgisayarımızda istediğimiz gibi dns ve ip adreslerini değiştirebiliyoruz. Peki ya Android Telefonlarda Dns Değiştirme işlemi yapabilir miyiz ?...

Android Telefonlarda Dns Değiştirme
Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 725

Bilgisayarımızda istediğimiz gibi dns ve ip adreslerini değiştirebiliyoruz. Peki ya Android Telefonlarda Dns Değiştirme işlemi yapabilir miyiz ? diye soran bir çok kullanıcımız için araştırdık. Android telefonlarda dns değiştirebilirsiniz. Üstelik bunun için android işletim sistemli telefonuna herhangi bir uygulama yada program yüklemenize gerek yok. Dns nasıl değiştirilir ? anlatmadan için dns hangi durumlarda değiştirilir ne işe yarar ondan bahsedelim. Dns’in açılımı Domain name System’dir, telefonunuzda dns değiştirdiğiniz zaman internet sağlayıcınızın engellerini aşarak dilediğiniz internet sitesine girebilirsiniz. Dns hakkında daha detaylı bilgi için 2014-2015 Dns Ayarları makalemizi okuyabilirsiniz.

Android telefonlarda dns değiştirme işlemi

Dns’in ne işe yaradığını ne gibi durumlarda kullanıldığını öğrendik şimdi gelelim Android Telefonlarda Dns Değiştirme İşlemini Nasıl Yapacağımıza ?

samsung-ve-android-telefonlar-icin-dns-degistirme-1

Öncelikle bir wifi ağına bağlanın daha sonra menü / ayarlar / wifi’den bağlı olduğunuz ağın üzerinde tıklayın unut ve değiştir diye bir seçenek çıkacak ekrana değiştire tıklayın. Hemen ardından yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran karşımıza gelecek gelişmiş seçenekleri göster’i seçip bir sonraki adıma geçiyoruz. Ip ayarları bölümüne tıklayın Statik’i seçiyoruz daha sonra aşağıya doğru ekranı kaydırdığınızda Dns 1 ve Dns 2 adında bir bölüm göreceksiniz o kutulara sırasıyla 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazıp kaydetme işlemini yapıyoruz. Bu sayede Android telefonumuzda dns değiştirme işlemini yapmış oluyoruz artık dilediğiniz siteye herhangi bir mahkeme kararıyla karşı karşıya kalmadan girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.