Boot Yapma Programı Rufus ile Usb Boot Yapma!

Rufus programı bootable usb bellek oluşturma programıdır. Rufus sayesinde usb belleklerinize biçimlendirebilir, boot yapılabilir yada...

Boot Yapma Programı Rufus ile Usb Boot Yapma!
Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2019 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 2.317 views

Rufus programı bootable usb bellek oluşturma programıdır. Rufus sayesinde usb belleklerinize biçimlendirebilir, boot yapılabilir yada önyüklenebilir sürücü haline getirebilirsiniz. Tamamıyla ücretsiz olarak sunulan rufus programı arayüzünden bir çok dil desteği mevcut bunların içerisinde Türkçe’de yer almaktadır. Ayrıca win 7 ve üstü 32 bit ve 64 bit bütün sürümlerde çalışmaktadır. Kullanımı da oldukça basittir.

Bootable programlar genelde format usb’si oluşturmak isteyenler için kullanıldığından dolayı sizlere rufus ile nasıl usb boot yapılır ve format usb belleği haline getirilir ondan bahsedeceğim.
Rufus ile Usb Boot Yapma ve Format Atma

1.) Öncelikle rufus programını aşağıda yer alan indirme linkinden bilgisayarınıza indirin ben sürüm olarak rufus 3.5 portable sürümünü paylaştım kurulum gerektirmez direk .exe dosyasını çalıştırın.
2.) Programı indirip, açtıktan sonra aşağıdaki pencere açılacaktır.
Rufus ile usb boot yapma ve format atma
3.) 1 yazan bölümünde boot yapmak istediğimiz belleğimizi seçiyoruz flash diske boot yapmak isteyenler flash diskini seçsin 2.bölümünde ise .iso uzantılı windows dosyasını seçin 3.bölüm isteğe bağlı olup flash disk adını değiştirmek için kullanılabilir. 4.bölümde başlata basın ve usb boot olmaya başlayacaktır.

Usb boot yapma konusunda sorun yaşayanlar varsa hiç çekinmeden istedikleri soruları yorum bölümünden bizlere iletebilirler. Bu arada unutmadan windows dosyanız .iso uzantılı değilse bir cd’den kopyalama yapıyorsanız öncelikle bu dosyaları tek bir .iso dosyasında birleştirmeniz gerekecektir.

indirmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları