Yandex Nasıl Silerim, Kaldırırım, Temizlerim ?

Yandex , Türkiye ofisini açmasıyla birlikte bir çok popüler programlarla anlaşıp kurulum sırasında yandex tarayıcısı da kuruyor bir çok...

Yandex Nasıl Silerim, Kaldırırım, Temizlerim ?
Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı:

Yandex , Türkiye ofisini açmasıyla birlikte bir çok popüler programlarla anlaşıp kurulum sırasında yandex tarayıcısı da kuruyor bir çok kullanıcı kurulum sırasında ingilizce ifadeler yer aldığı için program sözleşmesi vb. zannedip yandex’i yüklüyor. Yandex’in google’dan farklı bir çok özelliği bulunmasına rağmen yandex’in Türkiye internet pazarında izlediği bu strateji kullanıcıların canını çok sıkmakta ve yandex’i gerçekten kullanmak isteyenler bile bu tür oyunları sevmedikleri için yandex tarayıcısını silmekte.

 

Yandex’i bilgisayarınızdan, web tarayıcılarından tamamen kaldırmak ve silmek için lütfen aşağıda anlattığımız maddeleri dikkatli şekilde uygulayın.

yandexi internet explorer'dan silme

– Yandex İnternet Explorer’dan Nasıl Kaldırılır ?

İnternet explorer tarayıcımıza giriyoruz Ayarlar/ internet seçeneklerine tıklıyor açılan sayfada programlar menüsüne girip Eklentileri yönete tıklıyoruz Açılan listede yandex’i seçip aşağıdaki kaldır tuşuna basıyoruz.

yandexi google chrome'dan silme

-Yandex Google Chrome’dan Nasıl Kaldırılır ?

Google Chrome tarayıcımıza giriş yapıyoruz. sağ üst köşedeki anahtar işaretine tıklıyor ayarlar seçeneğine giriyoruz. açılan sayfada sol menüde Geçmiş/uzantılar/ ayarlar seçenekleri mevcut ayarlar sekmesinde olduğumuzdan emin olup tekrar tıklıyoruz.  Orta menüde Arama başlıklı seçeneği buluyor, arama motorlarını yönet’e tıklıyoruz çıkan pencerede Yandex’i silip istediğimiz arama motorunu ayarlıyoruz.

Yandexi Mozilla Firefox'dan silme

-Yandex Mozilla Firefox’dan Nasıl Kaldırılır ?

Mozilla Firefox tarayıcımıza giriş yapıyoruz. Adres Çubuğunun hemen yanında arama çubuğu mevcuttur, sağ üst kısımda oradaki aşağı ok işaretine tıklayıp arama motorlarını yönet’e giriş yapıyor yandex’i seçip kaldır seçeneğine tıklıyoruz ve yandex arama motorundan kurtuluyoruz.

Yandexi bilgisayardan silme

– Yandex browser bilgisayardan nasıl silerim ?

Yandex Tarayıcısınını bilgisayarından kaldırmak isteyen kullanıcılar Başlat/Denetim masası/Program Ekle-Kaldır seçeneğinde listenen programlar içerisinde yandex’i  seçip kaldır butonuna tıklamanız yeterlidir.

Umarım yandex nasıl silerim ? sorunuzdaki bütün soru işaretleri kafanızdan ve yandex’de bilgisayarınızdan silinmiştir.

 

  • Aynen Öyle Kardeşim Mesela Yeni Sekmeye Atatürkün Hayatı Yazıyorum Yandexden Açılıyo Şöyle Yazılar Çıkıyor
   (Вместе с) Ayni Bunun Gibi Çikiyor Kardeşim Sinirimi Bozuyor.

 1. evvet yessssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

 2. Şenol kocabıyık yandekse kapatmak istiyorum beceremiyorum kafama karışıyor diyor ki;

  hesaplara erişemiyorum kafam karışıyor beceremiyorum siz silmeseniz başka birinden destek alıp kapatacagım

 3. yandexi kaldırırsınız, silemezsiniz.. hard diskin windows olan ayrılmış bölümüne dosyalar ekliyor.. deneyin; yandexi kaldırın, yeniden kurun, bunları yaparken internet bağlantınız olmasın, gene de ayrılmış diskten kök dosyaları sökün ediyor..
  silmek için microsoftun defenderi ile internete, serverine bağlanıp, tarandığında bir kaç kez bilgisayarı kendi açıp kapattığında/güncellemeler gibi dos modunda kök dosyalarını silebiliyor.. daha önce kaspersky/rus, avast/alman belalarından kurtulmak için iki kez kullanmıştım, kök dosyalarını sildirmiştim.. bu işlem uzun sürüyor ama tertemiz ediyor, bir yararı daha var; bozuk windows kök dosyalarını yeniden yüklüyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir