Android Telefonunuz Sahte Mi, Değil Mi?

Dünya genelinde, özellikle de Çin merkezli pek çok kopya ve korsan cihazın kullanımda olduğu biliniyor. Bugün kullanılan akıllı cihazların...

Android Telefonunuz Sahte Mi, Değil Mi?
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 522

Dünya genelinde, özellikle de Çin merkezli pek çok kopya ve korsan cihazın kullanımda olduğu biliniyor. Bugün kullanılan akıllı cihazların yarısına yakını da sahte olduğuna göre, sayı azımsanamayacak kadar fazla denebilir. Bu noktada, herkesin kendi cihazından şüphelenmesi ve bir şekilde bu cihazların gerçek olup olmadığını öğrenmek istemesi de normal karşılanıyor. Kimi zaman utangaçlıktan, kimi zaman rezil olma korkusundan, kimi zaman ise yasal işlemlerinden ötürü kişiler cihazlarının gerçek olup olmadıklarına baktıramıyorlar. Ancak bunun için çözüm artık çok kolay. Yepyeni bir uygulama ile cihazınızın gerçek olup olmadığını test edebilirsiniz. Nasıl mı?

AnTuTu, yeni yayınladığı AnTuTu Officer uygulaması ile, piyasadaki tüm Android işletim sistemli cihazları test edebiliyor. Örneğin çevrenizde, Note 2 görünümlü çok sayıda sahte cihaz olabilir. Keza en çok taklit edilen cihazın bu telefon olduğu düşünüldüğünde, işletim sistemi yönünden çuvallayan sahte cihazların tespit edilmesi de oldukça işe yarıyor.

Goole Play Store’da yer alan AnTuTu Officer uygulaması, bu storedan rahatlıkla akıllı cihaza indiriliyor. Hemen ardından ise, y.antutu.com adresine girilerek, bu adresteki QR kodu cihaz ile birlikte okutuluyor. Bu işlemi takip eden birkaç dakika içinde, cihazınızın sahte olup olmadığını anlamak mümkün oluyor. Ancak burada başka önemli bir nokta da, söz konusu uygulamanın yalnızca Android cihazları tanıyıp tanıyamaması durumu oluyor.
kars escort

buy visio professional 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.