Apple Ve Samsung’tan Çift Kamera

Teknoloji dünyasının büyük markaları olan Apple ve Samsung, bilindiği gibi akıllı telefon pazarını da kendileri domine ediyorlar. Her...

Apple Ve Samsung’tan Çift Kamera
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 682 views

Teknoloji dünyasının büyük markaları olan Apple ve Samsung, bilindiği gibi akıllı telefon pazarını da kendileri domine ediyorlar. Her yaptıkları olay olan, geliştirdikleri tüm teknolojilerin diğer markalara örnek teşkil ettiği bu şirketler, yeni model telefonlarında çift kamera teknolojisini kullanmayı düşünüyorlar. Tedarikçi firmalardan alınan duyumlara göre, özellikle Çin piyasasında üretilen ürünler ile ilgili olarak çift kameraların yerlerine kadar her detay görüşülmüş ve kararlaştırılmış durumda bulunuyor.

Fakat çift kamera teknolojisi için akıllı telefonlara RAM takviyesi yapılması gerekiyor. 2D ve 3D görüntüleri fazla sensörler yardımı ile oluşturmak isteyen Apple, geçtiğimiz dönemde Linx Computational Imaging oluşumunu 20 milyon dolar gibi bir miktara satın almıştı. Bu sayede de piyasa, çift kamera teknolojisinin yolda olduğunu anlamıştı. Benzer şekilde Samsung firması da geliştirmiş olduğu Exynos 7420 işlemcisi üzerinde çift kamera desteği sağlamak için çalışmalar yürütmüştü.

HTC firmasının çift kamera sistemini deneyen bir cihaz ile daha önce sahneye çıktığı, ancak kullanıcılardan bu teknolojinin tam not alamadığı da biliniyor. Çünkü çift kameradan elde edilen görüntülerin, bir takım 3D efektlerden başka bir işe yaramadığı görülmüştü. Ancak şu anda, sektörün iki dev şirketinin bu teknolojiye sarılması, çok daha kaliteli fotoğraf ve video çekimlerinin yaşanacağına işaret ediyor. Bu akım ile akıllı telefon dünyasında da farklı yönelmeler yaşanabilir duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları