Twitter CEO’su Dick Costolo İstifa Etti

Ünlü mikro blog sitesi Twitter, şirket CEO’su görevinde bulunan Dick Costolo’nun görevinden istifa ettiğini resmi ağızdan duyurdu. 2009...

Twitter CEO’su Dick Costolo İstifa Etti
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 398

Ünlü mikro blog sitesi Twitter, şirket CEO’su görevinde bulunan Dick Costolo’nun görevinden istifa ettiğini resmi ağızdan duyurdu. 2009 yılından bu yana Twitter CEO’luğu görevini başarı ile yürüten, söz konusu zaman dilimi içinde sitenin oldukça geniş alanda etkili olmasını sağlayan Dick Costolo, 1 Temmuz 2015 tarihi itibari ile görevini tamamen bırakacak. Twitter kurucusu ve aynı zamanda da yönetim kurulu başkanı olan Jack Dorsey’in CEO görevini devralacağı şirket bünyesinde, yakın zamanda yeni bir değişiklik de olması bekleniyor. Çünkü Dorsey, kendi işlerine ve diğer şirketindeki görevine devam edecek iken, Twitter için bu geçici görevini de yeni CEO’ya devretmeyi düşünüyor.

Twitter’daki bu ayrılığın tam ve net bir nedeni kulislerde konuşulmazken, hem Dorsey’den Costolo’ya teşekkür mesajı yayınlandı, hem de Costolo’nun Twitter’daki ekibine veda mesajı kamuoyu ile paylaşıldı. Ayrılık ve veda mesajları oldukça pozitif bir ruh hali ile yazıldığı için, hem Twitter açısından, hem de Costolo açısından herhangi bir sorunun olmadığı da açık şekilde belli oldu.

Bu geçiş döneminde Twitter’ın CEO’luğunu yürütecek olan Dorsey, görevi devrettikten sonra şirket yönetim kurulu başkanlığına ve diğer şirketlerindeki görevlerine de devam edecek. Ancak bu geçiş döneminde şirket açısından neler olup biteceği ve sitede de herhangi bir değişiklik olup olmayacağı büyük bir merak konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.