Hd Tune

Bilgisayarlar hayatımıza girdiğinden bu yana, pek çok kavramı ve donanımı öğrendik. Sadece isimlerini değil, çoğu zaman bu donanımların tüm...

Hd Tune
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 713

Bilgisayarlar hayatımıza girdiğinden bu yana, pek çok kavramı ve donanımı öğrendik. Sadece isimlerini değil, çoğu zaman bu donanımların tüm özelliklerinden de biraz biraz anlamamız gerekti. Söz konusu donanımlarından en başında ise tahmin edeceğiniz üzere hard disc donanımları gelmekte idi. Hard disclerin kapasiteleri, hızı, sıcaklığı, okuma ve yazma çabukluğu gibi pek çok parametre, bizler için çok önemli hale geldi. Çünkü hard disclerin bilgisayarlarımızın işlerliği, kullanımı ve performansı bakımından önemi oldukça fazlaydı.

HDTune_Benchmark

Bugün de yeni nesil hard disclerin bilgisayarlar için önemi aynı oranda yüksektir. Bu sabit disclerin tüm özellikleri, anlık durumları, detay bilgileri, performans ayarları, sıcaklık ölçümleri, kapasite raporları ve tüm diğer bilgileri kullanıcılara gerekmektedir. Bu tip bilgilerin elde edilmesi ve değerlendirilmesi için ise, Hd Tune programı ortaya çıkarılmıştır. Sektörde oldukça yaygın şekilde kullanılan ve adından övgü ile bahsedilen bu program, fonksiyonel yönleri ve pratik kullanım avantajları ile kullanıcılara oldukça yararlı çıktılar vermektedir.

Benchmark, Info, Health ve Error Scan gibi alt başlıkları ve sekmeleri bulunan programın her yönden bilgilendirme yapması amaçlanmıştır. Örneğin Error Scan bölümünde hard disc üzerindeki bed sector hataları, düzeltilmesi ve yapılandırılması gereken alanlar gibi noktalara değinilmektedir. Keza aynı şekilde, her sekme ayrı bir tarama ve düzeltme aksiyonuna sahiptir. Bu işlemler de Hd Tune programını çekici kılan detayları oluşturmaktadır.

indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir