Google Chrome Arama Geçmişi Temizleme

Teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Bu bağlamda e-devlet işlemleri, eft - havale işlemleri, performans ödevleri gibi bir çok...

Google Chrome Arama Geçmişi Temizleme
Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.172

Teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Bu bağlamda e-devlet işlemleri, eft – havale işlemleri, performans ödevleri gibi bir çok hizmeti internet üzerinden hallediyoruz. Bu işlemleri Google Chrome tarayıcısından yaparken bütün arama geçmişi, girmiş olduğumuz sayfalar gibi bir çok veri tarayıcı geçmişinde yer alıyor. Girdiğimiz internet sitelerine Arama geçmişi sayfasından bizde dahil olmak üzere bilgisayarımıza oturan herkes görebilir. Özellikle işyerlerinde internet üzerinden kişisel bir işlem yapıyorsak bazı patronlar bu konuda çok hassas olup negatif puan verebiliyor. Patronunuza yakalanmak istemiyorsanız yada kişisel hayatınıza müdahale edilmesini istemiyorsanız bu verileri temizlememiz gerekiyor.

google chrome geçmiş sayfasına nasıl girilir

Google Chrome’da arama geçmişini temizlemek için internet tarayıcımızı açıyoruz sağ üst kısımda bulunan 3 tane üst üste simgesi olan ayarlar simgesine tıklıyor, açılan menüde Geçmiş seçeneğine tıklıyoruz. Yada direk olarak Ctrl + H kısayolunu kullanarak giriş yapabilirsiniz.

google chrome tarama verilerini temizleme

Açılan sayfada “Tarama verilerini temizle…” yazısına tıklıyoruz.

google chrome aşağıdaki öğelerin tüm izlerini sil

 

Şimdi geldik son aşamaya bu aşamada son 1 saat, son 1  gün, geçen hafta, son 4 hafta , en baştan gibi seçeneklerden size uygun olanı seçip  sağ alt taraftaki  “Tarama verilerini temizle” butonuna tıklayıp işlemi sonlandırıyoruz.

 

Bundan sonraki aşamalarda eğer verileriniz kayıt edilmesini istemiyorsanız Google chrome tarayıcısının gizli mod özelliğini kullanabilirsiniz. Bu gizli mod sayesinde girdiğiniz , gezindiğiniz internet siteleri kayıt altına alınmaz hayalet mod olarakta bilinmektedir. Gizli modu açmak için tarayıcınızı açtıktan sonra Ctrl + Shift + N kısayolunu kullanarak erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com