Instaport Dosya Paylaşım Programı

İnsanların artık yalnızca kendi bilgisayarlarını değil, sosyal medya kanallarını da arşiv için kullandığı günümüzde, dosya paylaşım...

Instaport Dosya Paylaşım Programı
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 754 views

İnsanların artık yalnızca kendi bilgisayarlarını değil, sosyal medya kanallarını da arşiv için kullandığı günümüzde, dosya paylaşım programları da haliyle ön plana çıkmış oldu. Bu programların amacında ise hem arşivleme imkanı sunabilmek, hem de dosyaları sağlıklı bir şekilde transfer edebilmek durumları bulunuyor. Söz konusu programların geniş kitlelerce kullanılabilmesi için ise neredeyse tüm sosyal medya kanallarının destek kapsamında olması gerekirken, aynı zamanda tüm dosya uzantılarının da bu programda kullanılabiliyor olması gerekmektedir.

icon_256

Instaport dosya paylaşım programı ise, adından da anlaşılacağı üzere Instagram konusunda özelleşerek yayın hayatına başlamış, daha sonrasında ise Facebook, Twitter gibi kanallarda da kullanılmaya devam edilmiştir. Bu programın çıkış amacı ise, Instagram’a konulan programların zaman içinde arşivlenmesini sağlamak, buradaki fotoğrafların hesap kapanması ya da silinmesi durumlarında bile arşiv üzerinden erişilebilir olmasını mümkün kılmaktır. Tüm bu nitelikler ise, sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmiş ve dosya kayıplarının yaşanmaması için bu programlar oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Söz konusu Instaport programı, Windows işletim sistemli cihazlarda çalışmaktadır ve özellikle de Facebook’un Instagram’ı satın almasının ardından çok daha işlevsel bir hale getirilmiştir. Çünkü tek bir platformda dosya arşiv ve transfer işlevinin verilmesi internet kullanıcıları adına pek de mantıklı bulunmamaktadır. Bu nedenle de program geliştiricileri oldukça yararlı bir temanın ortaya çıkmasını sağlamışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları