Telefon Çalınca İnternet Bağlantısı Kopuyor

Şikayet sitelerinde internet sağlayıcıları kategorisindeki şikayetleri incelediğimizde bir çok internet abonesinin telefon çalınca internet...

Telefon Çalınca İnternet Bağlantısı Kopuyor
Eklenme Tarihi: 5 Kasım 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.631

Şikayet sitelerinde internet sağlayıcıları kategorisindeki şikayetleri incelediğimizde bir çok internet abonesinin telefon çalınca internet bağlantım kopuyor yada kesiliyor diye internet aboneliği almış olduğu firmayı şikayet ettiğini görüyoruz. Çoğu zaman telefon çalınca internet bağlantım kopuyor gibi sorunlar hizmetin alındığı firmanın bir hatası olarak zannedilse de internet bağlantısının kopmasının sebebi aslında çoğunlukla kullanıcı hatasında kaynaklandığı aşikar.

Peki telefon çalınca internet bağlantısı neden kopuyor ?

1. ) Telefon hattınız paralel olarak bağlanmış olabilir.
2.) Splitter’ınız bozulmuş olabilir.
3 .) Splitter kullanmıyorsanız internet bağlantısı kopabilir.

splitter nedir

Splitter Nedir ? ;  Bir Dsl  ( Telefon hattı ) girişini iki çıkış olarak çoğaltan bir aparattır. Yukarıdaki resim bir splitter’dır.

dsl girişini direk verme

Telefon Çalınca İnternet Kesiliyor Çözümü

Eğer splitter kullanmıyorsanız 1 adet splitter alarak hem telefon hemde interneti aynı hatta sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer Splitter’ınız olduğu halde internet bağlantısı kopuyorsa yukarıdaki resimdeki gibi ana hattınızı splitter olmaksızın direk modem’e bağlayarak bu soruna geçici bir çözüm bulmuş olursunuz. Böyle bir durumdaysanız yeni bir splitter almanızın zamanı gelmiştir. Bunların yaptığınız halde internet bağlantınızda bir problem varsa internet aboneliği aldığınız firmayı aramanızı öneririz. Aşağıda sizler için popüler internet sağlayıcıların müşteri destek numaraları yazdık.

TTNET: 444 0 375
smile adsl: 0212 444 33 75
SuperOnline: 444 222 0
Doping: 0 850 333 0 333
Biri Adsl: 0216 556 10 20
Turknet Adsl: 0850 288 80 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.