Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?

Turkcell kullanan değerli abonelere merhaba. Turkcell faturalı yada faturasız hat kullananlar için Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?...

Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?
Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2015 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı:

Turkcell kullanan değerli abonelere merhaba. Turkcell faturalı yada faturasız hat kullananlar için Turkcell internet ayarları nasıl yapılır? aşağıda sizler için en basit yöntemiyle anlatılmıştır.

Akıllı Telefonlarda turkcell internet ayarı nasıl yapılır?
Adı üstünde akıllı telefon bu telefonlar için telefonun ayarlar bölümüne girip çeşitli ayarlarına girmenize gerek yok direk olarak Turkcell üzerinden sms sistemiyle internet ayarlarını alabilirsiniz.  Bu işlem için telefonunuz mesaj bölümüne Ayar yazıp 2222’ye gönderdiğinizde telefonunuza uyumlu internet ayarları gelecektir.

Java & Symbian Telefonlarda Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?
Java & Symbian telefon kullanan turkcell aboneleri telefonlarının mesaj yaz bölümüne giriş yapıp wap boşluk telefon markası yazıp 2222’ye göndererek Turkcell wap ayarlarını sms yöntemiyle telefonlarına alabilirler (Örnek kullanım “wap nokia” ). Olur da herhangi bir aksilik çıkarsa bu işlemi manuel olarakta yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun ayarlar / bağlantı bölümüne giriş yapıp yeni bir erişim noktası oluşturmanız gerekmektedir. Yeni oluşturacağınız erişim noktasının bilgileri aşağıda verilmiştir.

Anasayfa: http://wap.turkcell.com.tr
· Oturum modu: Sürekli
· Bağlantı güvenliği: Kapalı
· Veri taşıyıcısı: GPRS
· GPRS Bağlantısı: Gerektiğinde
· GPRS Erişim Noktası: wap
· IP Adresi: 212.252.234.168
· Doğrulama (KİMLİK KONTROL TİPİ): Normal
· Oturum türü: Otomatik
· Kullanıcı adı: gprs
· Şifre: gprs

Bu makalemizde Turkcell internet ayarları nasıl yapılır ? sizlere anlattık. Herhangi bir sorun yaşarsanız yorum bölümünü kullanıp sorunlarınıza bize iletebilir yada direk olarak Turkcell müşteri hizmetleriyle irtibat kurabilirsiniz. Turkcell müşteri hizmetleri telefon numarası 444 0 532

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir