Alien Isolation Oyunu İnceleme (PC)

Bilim kurgu ve gerilim türü oyunlarından olan Alien Isolation oyununu bu konumuzda sizlerle birlikte inceleyeceğiz. Oyun içerisinde Ellen Ripley'ın...

Alien Isolation Oyunu İnceleme (PC)
Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2014 - Yazar: Enes babacan - Görüntülenme Sayısı: 1.011

alien-ilosationBilim kurgu ve gerilim türü oyunlarından olan Alien Isolation oyununu bu konumuzda sizlerle birlikte inceleyeceğiz. Oyun içerisinde Ellen Ripley’ın kızı olan Amanda Ripley’i kontrol ediyoruz. Karakterimiz annesinden bir süredir haber alamıyor ve annesini bulmak için çeşitli arayışlar içerisine giriyor. Karşısına çıkan ipuçlarını takip ederek Sveastopal isimli uzay gemisi içerisine giriyor ve heyecan dolu bir macerayada başlamış oluyor.

Sevastopal uzay gemisi içerisinde gezinirken bir takım görevleri de yapmanız gerekiyor fakat birçok cihazı almak ve çalıştırmak için tamir etmeniz gerektiğinden dolayı sürekli olarak gezinti yapmanız gerekiyor. Bu nedenle karşınıza çıkanlara oldukça dikkat etmeli ve hayatta kalmaya çalışmalısınız. Oyun içerisinde karşımıza kilitli kapılar ve bozuk asansörler gibi sürekli engeller çıkıyor. Bu cihazları tamir ederek çalışmak için tüm yeteneklerinizi ve bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor. Bazı cihazları hackleyerekte çalıştırabiliyorsunuz. Oyunda karşımıza çıkan ilk düşmanlar her ne kadar bizim için problem olmasa da ilerleyen vakitlerde Xenomorph çıkmaya başladıktan sonra oyun daha korkunç ve gerilim dolu bir hal almaya başlıyor. Bu nedenle her an düşmanlarımıza karşı hazırlıklı olmalıyız aksi halde hiç beklemediğiniz bir yerden düşman gelerek saldırıya geçebiliyor.

Alien Isolation oldukça güçlü bir yapay zekaya sahip bir oyun ve oyunun bir çoğunda görevleri tamamlamak için büyük bir uğraş vermemiz gerekiyor. Eğer sadece kafanıza göre bir gezinti yapmak isterseniz bir süre sonra oyun sizi oldukça sıkabilir. Oyunun her anında herhangi bir yerden bir düşman çıktığından dolayı oldukça geriliyorsunuz ve arkanıza bakmadan ilerlemeye çalışıyorsunuz.

Bilin-kurgu, gerilim ve uzaylı oyunları sevenlerin büyük bir keyif ile oynayacağı Alien Isolation oyununu sizi eminim tatmin edecektir ve oynadığınıza değecektir. İyi eğlenceler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle