Facebook’a Trend Topic Özelliği Geliyor

Facebook, yakın zamanda büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Ünlü sosyal medya devinin daha öncelerden hazırlıklarını yürüttüğü bu...

Facebook’a Trend Topic Özelliği Geliyor
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 390

Facebook, yakın zamanda büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Ünlü sosyal medya devinin daha öncelerden hazırlıklarını yürüttüğü bu çalışma ise, büyük bir yeniliğin habercisi olarak gündemdeki yerini alıyor. Twitter’dan alışık olduğumuz Trend Topic özelliği, artık Facebook sayfalarında yer alacak gibi görünüyor. Bu durum ise, uzun süren bir çalışma ve fikir alış verişi sonucu ortaya çıkarılıyor.

Bilindiği gibi Twitter, basit bir mikro blog sitesi olarak ortaya çıkmasının ardından, ülkelerin gündemlerinin belirlendiği alanlar olarak tanımlanmaya başlandı. Çünkü gündem ile paralel yürüyen site özellikleri, kullanıcıları bu alanda daha aktif bilgilendirme seçeneğini doğru kullandı. Bu şekilde de sektörde önemli bir ihtiyacın oluştuğu ve bu ihtiyacın da bu sayede kapandığı görüldü. Bu noktada, Facebook’u da etkilemeyi başaran Twitter, en çok da Trend Topic özelliği ile bu siteye ilham verdi.

2014 yılının Aralık ayından bu yana, Facebook zaman tüneline çeşitli anlık haberlerin iliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapılıyordu. Nihayet, çalışmalarda sona gelindi ve 5 adet ana haber başlığı da belirlendi. Bu haber başlıkları, teknoloji, eğlence, siyaset gibi temaları işleyerek ilgili haber kutucuğunda belirecekler. Facebook, dünyaca ünlü haber şirketleri ile de bu konu hakkında anlaşmalar yaptı. Son olarak, önümüzdeki birkaç hafta içinde zaman tünellerine konulmasına karar verilen bu özelliği, çok yakın zamanda sayfalarımızda göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir