Güncel Android Kullanım Oranları Google Tarafından Yayınlandı

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı Android M sürümünün ardından, bugünlerde de yayınladığı istatistiki...

Güncel Android Kullanım Oranları Google Tarafından Yayınlandı
Eklenme Tarihi: 3 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 527 views

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı Android M sürümünün ardından, bugünlerde de yayınladığı istatistiki veriler ile Android sürümlerinin ne denli kullanıldığını masaya yatırdı. Yayınlanan bilgiler ışığında, Android sürümlerin hangilerinin ne oranda kullanıldıını görebilmek mümkün.

İlk olarak yıllardır kullanılan Froyo ile başlayabiliriz. Froyo sürümü, cihazlarda Android Froyo 2.2 olarak yer alıyor. Paylaşılan verilerde ilginç olarak ortaya çıkan gerçek ise, geçtiğimiz ayın kullanım oranları ile bu ayın kullanım oranlarının hemen hemen aynı olması durumu oluyor. Yani Froyo, her ne kadar pek çok yeniliğin ve gelişmenin yaşandığını hissettiğimiz teknoloji dünyasında eski olsa da, kemik bir kullanıcı kitlesine sahip gibi görünüyor.

Öte yandan söz konusu istatistiklerde göze çarpan bir diğer detayı da Gingerbread oluşturuyor. Bu sürüm, Ice Cream Sandwich sürümünden daha çok kullanılıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde piyasaya sunulan Lollipop sürümü ise kısa sürede büyük bir sıçrama yapmasa da, istikrarlı genişlemesini sürdürüyor. Nisan ayının verilerinde % 9,7 oranında kullanıldığı vurgulanan bu sürüm, Mayıs ayında ise % 12,4 seviyelerine gelmiş durumda…

Eğer bu sürümün genişleme ve yayılma hızını yavaş buluyorsanız, sorunuzun cevabını akıllı telefon üreten markaların içinde bulabilirsiniz. Çünkü Androdi sürümleri, markaların modellerine yapacakları güncellemeler ile gerçekleşiyor. Bu konuda şirketler de özveride bulunarak yeni sürüm sistemleri kullanıcılarla kolayca buluşturmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları