iStartSurf.com virüsü temizleme, kaldırma, silme

Artık istarsurf.com virüsü nasıl temizlerim , nasıl kaldırırım , istarsurf.com bilgisayardan nasıl kaldırırım ve ana sayfamı nasıl...

iStartSurf.com virüsü temizleme, kaldırma, silme
Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 22.473 views

Artık istarsurf.com virüsü nasıl temizlerim , nasıl kaldırırım , istarsurf.com bilgisayardan nasıl kaldırırım ve ana sayfamı nasıl kaldırırım diye düşünmenize gerek bu makalemizde bütün sorunlarınıza çözüm bulacağınız öncelikle bilmeyenler için istarsurf.com nedir ne işe yarar nerden bulaştınız bu virüs diye adlandırılan siteye ondan bahsedelim . iStartSurf.com bir arama motoru sitesidir. Site yapımcıları sitenin popülerliğini artırmak için bir çok program yapımcısıyla anlaşarak program kurulum esnasından kendi programlarını kurdurarak google chrome , internet explorer , mozilla firefox, yandex browser gibi tarayıcıların içerisine yerleşerek arama motorunuzu ve ana sayfanızı istartsurf.com olarak değiştirmektedir.Çoğu kullanıcı istartsurf.com virüsü olarakta bilse dahi kullanıcı izinler dahilinde yüklendiği için istartsurf.com’a hiç bir yaptırım uygulanamıyor. istarsurf.com virüsünü kaldırmak isteyenler lütfen aşağıdaki adımlar dikkatlice uygulasınlar.

iStartSurf.com virüsü temizleme/ kaldırma için uyulması gereken adımlar ;

1.) Öncelikle bilgisayarınızda virüs programı olduğundan emin olun istartsurf.com virüsü gibi uygulamalarla ilgili daha sonrada sorun yaşamak istemiyorsanız AdwCleaner virüs programını yükleyiniz

2.) Denetim masası / program ekle – kaldır ‘a giriş yapıyoruz program ekle kaldır menüsünde listenen programların içerisinde iStartSurf uninstaller, iStartSurf NewTab, Wsys Control  WPM17.8.0.3159, Extended Protection,IePluginService, SupTab bu yazılımlardan varsa eğer kaldırıyoruz bunların haricinde bilmediğiniz yapımcısının kimin olduğu belli olmayan programlar varsa onlarıda kaldırıyoruz.

3.) İnternet Explorer , Google chrome , mozilla firefox gibi bütün tarayıcılarınızın ayarlarını sıfırlıyor ve bütün kullanıcı bilgilerini siliyoruz arama motoru kısmına eğer seçilebilir vaziyet ise google’u seçiyoruz.

4.) masaüstündeki ve başlat menüsündeki tarayıcı kısayolları bulunmaktadır bu tarayıcı kısayollarını üzerine gelip mouse ile sağ tuş tıklıyoruz özellikler diyip üst sekmeden kısayol seçeneğine tıklıyoruz açılan pencerede hedef yolu , hedef yeri diye bir ibare göreceksiniz orada programın kurulu olduğu dizindeki .exe’nin yolunu yazmamız gerekiyor

örnek olarak ; “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”  google chrome’un yolu bu şekildedir tırnaklara dikkat ediniz tırnaklarda yola dahil olacaktır.

5.) 1 maddede adwcleaner programını indirmiştir. Şimdi adwcleaner programını kurup iStartSurf.com virüsü temizleyip kaldıracağız bunun için öncelikle scan butonuna tıklıyor ve tarama işlemini başlatıyoruz , tarama işlemi bittikten sonra istartsurf.com yazılımı programda listelenecek listede çıkan yazılımların hepsini seçiyor ve clean butonuna tıklayı istartsurf.com virüsünden kurtuluyoruz.

Eğer hala iStartSurf.com virüsünü temizleyemediyseniz yukarıdaki adımları baştan geçiriniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları