İOS 9’daki Güç Tasarruf Modu Performansı Etkiler Mi?

Iphone modelleri, genel anlamda pil gücü ve performansı bakımından çok tatminkar değiller. Bu nedenle kullanıcılarından şikayet alan firma,...

İOS 9’daki Güç Tasarruf Modu Performansı Etkiler Mi?
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 492 views

Iphone modelleri, genel anlamda pil gücü ve performansı bakımından çok tatminkar değiller. Bu nedenle kullanıcılarından şikayet alan firma, İphone 6 Plus için bu konuda bir iyileştirmede bulunmuştu. Apple, bir adım daha atarak pil performansını daha üst bir düzeye çıkarmaya uğraşıyor. Son olarak İOS 9 güncellemesi ile birlikte gelecek olan pil gücü kullanımının artırılması atılımı, telefonun 3 saat fazladan çalıştırılmasını sağlayacak gibi duruyor. Şu an için kapalı bir beta sürüm ile test edilen ve geliştirilmeye uğraşılan söz konusu yenilik, önümüzdeki günlerde daha net bir şekilde kendini gösterecektir.

Geekbench kapsamında yapılan testler göstermektedir ki, normal kullanım sırasında 1606 tek çekirdek ve 2891 çok çekirdek puanı iPhone 6 için düşük çıkıyor ve bu durum da cihazın güç tasarruf modu açık iken performans kaybı yaşadığına işaret ediyor. Bu şekilde çalışan cihazda tek çekirdek performansı 1019 ve çok çekirdek performansı da 1751 puana geriliyor. Çok benzer rakamlar olarak, İphone 5S de aynı kapsamda değerlendiriliyor. Zira aynı performans düşüklüğü bu telefonda da görülüyor.

Modun aktif hale getirilmesinde ise 2 farklı nokta var. İlki, cihazın %20 ve %10 pil gücüne ulaştığında size modu hatırlatması ile mümkün oluyor; diğeri ise ayarlar bölümünden istenilen her zamanda gerçekleştirilerek tasarruf moduna geçilmesiyle sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları