MiniTool Partition Wizard Free

Bilgisayarlarımızın donanım ve yazılım anlamında bakımlarının yapılması, oldukça önemlidir. Cihazların uzun ömürlü olması,...

MiniTool Partition Wizard Free
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 2.616

Bilgisayarlarımızın donanım ve yazılım anlamında bakımlarının yapılması, oldukça önemlidir. Cihazların uzun ömürlü olması, bilgisayarlardan maksimum verimlilik ile yararlanılması ve temel diğer amaçlar sayesinde, cihazların performans açısından üst seviyelerde yer alması sağlanmaktadır. Disk yöneticileri gibi yönetici programlar ile diskler temizlenebilmekte, bölünebilmekte ya da farklı amaçlar için ayrıştırılabilmektedir. Bu işlemler, doğru ve zamanında yapıldığı takdirde çok sayıda bilgisayara hayat vermektedir. Bu nedenle disk yönetici ya da disk parçası yönetici programları ihtiyaç duyulan bilgisayar programları arasında yer alır.

MiniTool Partition Wizard Free programı ise, disk bölümü yöneticisi olarak oldukça uygun ve olumlu işlemler yapabilmektedir. Söz konusu programın bir takım faydaları arasında disk boyutlandırma, partisyon kopyalama gibi özellikler ve partisyon oluşturma, partisyon silme tarzı işlemler sayılabilmektedir. Öte yandan programın partisyon formatlama, partisyon dönüştürme ve partisyon gizleme gibi yetilerinin olduğu da belirtilmektedir. Yani program, diski bölüm yönetebilme, aynı şekilde bu böldüğü diskleri temizleyip silebilme imkanlarına da sahiptir.

Sürücü adı değiştirme, aktif partisyon ayarlama ve partisyon kurtarma özellikleri ile yeteneklerini katlayan program, tamamen ücretsiz olarak değerli kullanıcılarının beğenilerine sunulmuştur. Bu noktada, programın hem işlevsel, hem de kullanıcı dostu olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Programın kullanıcılardan tek beklentisi, disk koruması ve yönetimi sırasında işlemlerin doğru zamanlarda yapılması ile ilgilidir.

indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.