Popüler google play store hataları ve çözümleri

Android cihazların alışveriş merkezi haline gelen google play store zaman zaman kullanıcılar güncelleme yaparken yada dosya indirirken bir takım...

Popüler google play store hataları ve çözümleri
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.538

Android cihazların alışveriş merkezi haline gelen google play store zaman zaman kullanıcılar güncelleme yaparken yada dosya indirirken bir takım hatalar vermekte bu hatalarda bazen oldukça can sıkıcı olabiliyor. Saatlerce bir uygulamayı indirirmeye yada güncellemeye çalışıyoruz ancak sürekli olarak google play store uygulaması aynı hataları verip duruyor. Android ve google play store kullanıcıları için bu hatalarının çözümlerini araştırdık ve sizler için en popüler google play store hatalarını ve çözümleri aşağıda listeledik. Aldığınız hatalarının aşağıdaki listede çözümü bulunmaktadır.

 

Sık karışılaşılan ve popüler google play store hataları ve çözümleri

Google play store hata 491: İndirme veya güncelleştirme yapılamıyor.

Çözümü: Google hesabınızı android cihazından silin. Hemen ardından Google Play Store’a bilgisayarınızdan giriş yapın ve buradan da cihazınızı silin. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatım google hesabınıza giriş yaptığınızda 491 hatası almayacaksınız.

 

Google play store hata 498: Google Play Store üzerinden yapılan indirmenin bölünmesi.

Çözümü: 498 hatası cihazınızın önbelleği dolduğu için gelen bir hatadır. 498 hatasından kurtulmak ve Sorunu çözmek için arka planda çalışan uygulamaları kapatın, gereksiz yer kaplayan dosyaları lütfen kaldırın ve silin. Hemen ardından android cihazınızı güvenli modda başlatın ve ayarlara girip ön belleği seçeneğini geçin.

 

Google play store hata 919: Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

Çözümü: Android cihazınızda boş yer kalmadığı için 919 hatası vermekte. Android cihanızda biraz yer açın 🙂

Google play store hata 413: Uygulama güncellenmiyor veya indirilemiyor.

 

Çözümü: Genelde ip, zenmate, hotspot ve proxy ayarlarınızı değiştirdiyseniz böyle bir hata karşınıza çıkabilir. Uygulamaları ayarlar menüsünden açtıktan sonra, Google hizmetlerini ve google play store’u seçip verileri temizleyin ve durdurmaya zorlayın.

 

Google play store hata 923: İndirme gerçekleştirilemiyor, Google hesabını senkronize ederken sorun çıkıyor veya hafızada yer yok.

Çözümü: Google hesabınızı ve telefonda gereksiz yer kaplayan tüm uygulamaları kaldın ve temizleyin. Ardından cihazınızı güvenli modda başlatın, ön bellek bölümlendirmeyi seçip, android cihazınızı yeniden başlatın.

 

Google play store hata 921: Uygulama indirilemiyor.

Çözümü: Google Play Store uygulamasının ön belleğini ve verilerinizi silin. Bu işlemi yaparken  kayıtlı olan ayarlarınız silinebilir ve verileriniz kaybolabilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

 

Google play store hata 403: İndirme yapılamıyor.

Çözümü: 403 hatası sorununa daha çok tek bir akıllı telefon yada tablette iki farklı Google play store hesabı kullanan kişiler rastlamakta. Google play store hesabınızı doğrulayıp, sorunlu uygulamayı silin. Hemen ardından sildiğiniz uygulama google play store’den tekrar indirmeyi deneyin.

 

Google play store hata 927: Google Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulamaların indirilememesi.

Çözümü: Google Play Store uygulamasının güncellemesi bitene kadar beklemeniz gerekmektedir. Eğer bu 927 hatası almaya devam ederseniz, Google Hizmetlerinin ve Google Play Store’un verilerini silmeniz ve ardından durdurmaya zorlamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.