Apple Klavyelerde Touchpad Dönemi Çok Uzak Değil!

Teknoloji devi Apple, her gün farklı bir gelişim ya da yenilik haberi ile karşımıza çıkıyor. Hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan şirket,...

Apple Klavyelerde Touchpad Dönemi Çok Uzak Değil!
Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 649 views

Teknoloji devi Apple, her gün farklı bir gelişim ya da yenilik haberi ile karşımıza çıkıyor. Hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan şirket, ürünlerinde yaptığı inovasyon hamleleri ile adından söz ettiriyor. Son olarak ise touchpad özelliği ile ilgili olarak bir takım haberler şirket bünyesinde dönüyor.

Apple, yaptığı yeni patent başvurusu ile beraber, Apple klavyelerinin yakın zamanda touchpad özelliğine sahip olabileceği ihtimalini dışarıya yansıtmış oldu. ABD Patent Ofisi’nin paylaştığı bilgi, Apple tarafından “füzyon klavye” şeklinde nitelendirilen yeni teknolojide “kapasitif dokunmatik sensörler” sisteminin kullanılacağına işaret ediyor. Aynı bilgiye göre, tüm mekanik tuşlar bu sensörlerin üzerinde yer alacaklar. Aynı zamanda, söz konusu sensörler sayesinde de klavyelerin çoklu dokunma ve hareketle kontrol özelliklerine sahip olacakları da konuşuluyor.

Sürükleme hareketlerinin de dokunmatik sensörler sayesinde algılanacağı ifade ediliyor. Yani kullanıcılar, Trackpad’e gerek kalmadan tıklama, sürükleme ya da kaydırma hareketlerini yapabilecekler…

Bilinmeyen noktaların başında ise, söz konusu teknolojinin Apple tarafından hangi ürün ya da ürünlere yerleştirileceği ile ilgili… Bilindiği gibi çok kısa bir süre öncesinde, Apple tarafından pazara sürülen Retina ekranlı 12 inçlik MacBook, klavyesinde kelebek tipinde bir mekanizma taşıyordu. Belki de bu detay, sensörlü klavyelerin kullanım alanları ile ilgili fikir verebilir. Ancak ne olursa olsun, Apple geliştirdiği bu teknolojiyi tüm cihazlarına da uygulamak isteyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları