22 Find Virüsü Temizleme ve Silme İşlemleri

Artık 22 Find virüsü nasıl temizlerim , nasıl kaldırırım ,22 Find bilgisayardan nasıl kaldırırım  ve ana sayfamı nasıl...

22 Find Virüsü Temizleme ve Silme İşlemleri
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 1.482 views

Artık 22 Find virüsü nasıl temizlerim , nasıl kaldırırım ,22 Find bilgisayardan nasıl kaldırırım  ve ana sayfamı nasıl değiştiririm diye düşünmenize gerek bu makalemizde bütün sorunlarınıza çözüm bulacağınız öncelikle bilmeyenler için 22 Find nedir ne işe yarar nereden bulaştınız bu virüs diye adlandırılan siteye ondan bahsedelim . 22 Find bir arama motoru sitesidir. Site yapımcıları sitenin popülerliğini artırmak için bir çok program yapımcısıyla anlaşarak program kurulum esnasından kendi programlarını kurdurarak google chrome , internet explorer , mozilla firefox, yandex browser gibi tarayıcıların içerisine yerleşerek arama motorunuzu ve ana sayfanızı 22find.com olarak değiştirmektedir .Çoğu kullanıcı 22find.com virüsü olarak bilse dahi kullanıcı izinler dahilinde yüklendiği için 22find.com’a hiç bir yaptırım uygulanamıyor. 22find.com virüsünü kaldırmak isteyenler lütfen aşağıdaki adımlar dikkatlice uygulasınlar.

 

22Find.com virüsü temizleme/ kaldırma için uyulması gereken adımlar ;

 

1.) Öncelikle bilgisayarınızda virüs programı olduğundan emin olun 22find.com virüsü gibi uygulamalarla ilgili daha sonrada sorun yaşamak istemiyorsanız AdwCleaner virüs programını yükleyiniz

 

2.) Denetim masası / program ekle – kaldır ‘a giriş yapıyoruz program ekle kaldır menüsünde listenen programların içerisinde 22find.com, 22 find toolbar, 22find search  vb. yazılımlar varsa ek olarak güvenmediğiniz ismini daha önce duymadığınız yazılımlar varsa  eğer kaldırıyoruz.

 

3.) İnternet Explorer , Google chrome , mozilla firefox gibi bütün tarayıcılarınızın ayarlarını sıfırlıyor ve bütün kullanıcı bilgilerini siliyoruz arama motoru kısmına eğer seçilebilir vaziyet ise google’u seçiyoruz.

 

4.) masaüstündeki ve başlat menüsündeki tarayıcı kısayolları bulunmaktadır bu tarayıcı kısayollarını üzerine gelip mouse ile sağ tuş tıklıyoruz özellikler diyip üst sekmeden kısayol seçeneğine tıklıyoruz açılan pencerede hedef yolu , hedef yeri diye bir ibare göreceksiniz orada programın kurulu olduğu dizindeki .exe’nin yolunu yazmamız gerekiyor.

 

örnek olarak ; “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”  google chrome’un yolu bu şekildedir tırnaklara dikkat ediniz tırnaklarda yola dahil olacaktır. Eğer tırnaktan sonra başka bir site adı yadı uygulama hedef yolu varsa bilinki kısayolunuzada virüs bulaşmıştır bunları tamamıyla siliyoruz. ve programın kurulu olduğu dizindeki exe’nin yolunu seçiyoruz örnek olarak yukarıda chrome.exe’nin yolu gibi.

 

5.) 1 maddede adwcleaner programını indirmiştir. Şimdi adwcleaner programını kurup 22find.com virüsü temizleyip kaldıracağız bunun için öncelikle scan butonuna tıklıyor ve tarama işlemini başlatıyoruz , tarama işlemi bittikten sonra 22find.com yazılımı programda listelenecek listede çıkan yazılımların hepsini seçiyor ve clean butonuna tıklayı 22find.com virüsünden kurtuluyoruz.

 

Eğer hala 22find.com virüsünü temizleyemediyseniz yukarıdaki adımları baştan geçiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları