İhaleli Batak indir

İhale batak eğer üniversiteye gittiyseniz üniversitelerin vazgeçilmez bir oyunudur ve ihaleli batak bilmeyenleri genelde servis yaptırırlar :)...

İhaleli Batak indir
Eklenme Tarihi: 7 Ekim 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 17.275 views

İhale batak eğer üniversiteye gittiyseniz üniversitelerin vazgeçilmez bir oyunudur ve ihaleli batak bilmeyenleri genelde servis yaptırırlar 🙂 üniversiteye gitmeyi düşünenler öncelikle ihaleli batak oyununu kesinlikle indirip öğrensinler 🙂 . Hep üniversitelilerden ve gidecekler bahsettik ama şahsen ben bu oyunu kahvehanenin küfürlü ve pis ortamına gitmektense bu oyunda oynamayı tercih ediyorum bu gibi durumlar içinde oldukça ideal bir programdır. Gelelim oyunumuza batak oyunu diğer kart oyunları gibi şans oyunu değildir tamamen zekaya ve hafızanızın ne kadar güçlü olduğuna dayanan ve ara sıra tahmin gerektiren bir oyundur. İhaleli batak’ın bilgisayar versiyonunda da değişen pek bir şey yok aslında bilgisayar versiyonunda hile yapamıyorsunuz 🙂 , göz atamıyorsunuz:) ortağınıza koz ne söyleyeceğim diye işaret edemiyorsunuz 🙂 bunların dışında bütün kurallar aynı. İhaleli batak oyunu hakkında daha fazla bilgi ve oyun kurallarını aşağıda sizler için belirttik, oyunu ilk defa oynayacak ve daha fazla bilgi edinmek isteyenler oyun kurallarını inceleyebilirler.

 

ihaleli batak ekran görüntüsü

 

 

ihaleli batak’ı ilk defa oynayacaklar için oyun kuralları;

 

-Oyunda toplamda 52 adet kağıt mevcuttur.

-4 kişiyle oynanır.

-Herkeste toplamda 13 adet iskambil kağıdı bulunmaktadır.

-Oyunda en büyük kağıt AS iken en küçük kağıt 2’lidir bu şekilde sırasıyla gitmektedir.

-Eli kim dağıtırsa ilk olarak o kişinin sağ tarafındaki eli ortalama kaç alırsa bir tahminde bulunup ihaleyi açar yada pas der.

-ihalede en fazla sayıyı söyleyen kişi ihaleyi açar ve koz belirler koz genelde elinizde en çok hangi renkten ve en yüksek hani karttan varsa onu tercih edersiniz.

-Yere koz attığınızda diğer oyuncularında koz vermesi gerekmektedir.

-Eğer ellerinde koz yoksa herhangi bir kağıdı yere atabilirler.

-Koz çekerken ve diğer kartlardan herhangi birini çekerken en büyük olan her zaman kağıdı alır.

-Bazı durumlarda Yere As olsa dahi alamayabilirsiniz örneğin ; kozunun maça siz yere AS kupa attınız karşı oyuncuda kupa olmadığı için yere koz atmak mecburiyetindedir.

-ihaleyi 8 diyerek aldığınızı farz edelim eğer 13 kağıttan 8 tanesini almazsanız batarsınız ve hanenize  -8 puan yazılır . Aynı şekilde diğer oyuncularda eğer 1 adet kağıt bile alamazlarsa -8’e batarlar.

-Parti sonunda puanı en fazla olan oyunu kazanır.

 

Sizde batak heyecanını yaşamak istiyorsanız ücretsiz olarak sunulan İhaleli Batak Oyununu indirmek için tıklayınız.

rar şifresi: www.fullturkceindir.com

  1. batak oyununu indirdim. kurulumuda yaptım çok teşekkür ederim sonunda aradığım batak oyunu buldum Allah razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları