Dekorasyon Süreci ve Aydınlatma

Ev dekorasyonunda en az mobilya seçiminiz kadar, aydınlatma kaynakları seçiminiz de önem taşımaktadır. Çünkü doğru aydınlatma ürünleri ile...

Dekorasyon Süreci ve Aydınlatma
Eklenme Tarihi: 20 Ocak 2015 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 3.159 views

Ev dekorasyonunda en az mobilya seçiminiz kadar, aydınlatma kaynakları seçiminiz de önem taşımaktadır. Çünkü doğru aydınlatma ürünleri ile sahip olduğunuz dekorasyonu daha şık bir şekilde gösterebilir, dekorasyon sürecinizi en doğru biçimde sonlandırabilirsiniz. Fakat aydınlatma araçlarının seçimi ve dekorasyon sürecindeki sırası gibi konuların kimi zamanlarda kafa karıştırıcı olduğu söylenir. Esasında bu hiç de karmaşık ya da zor bir süreç değildir. Hatta tam tersine eğlenceli olduğu bile söylenebilir. Bu nedenle size bu yazımızda bir evin dekorasyon adımlarıyla alakalı olarak kısa bilgiler vereceğiz.

Ev dekorasyonu yapmadan önce mutlaka nasıl bir ev istediğinize karar vermelisiniz. Bu nedenle farklı dekorasyon stillerini incelemeli ve en hoşunuza gideni seçerek bu stile uygun mobilya modelleri araştırmaya başlamalısınız. Dekorasyon stilinize uygun mobilya modelleri seçerken evinizin büyüklüğünü hesaba katmayı asla unutmamalısınız. Aksi takdirde evinizin boyutları ile uyumsuz mobilyalar ile son derece uyumsuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca mobilya aksesuarları ve dekorasyon stiline uygun mobilya tamamlayıcısı dekoratif ürünleri de unutmamanız gerekiyor.

Dekorasyon stilinizi ve mobilyalarınızı seçtiniz. Şimdi sırada evinizin duvarlarını boyamak var. Bu noktada gene mobilyalarınızın renklerine, modellerine ve dekoratif aksesuarların renklerine dikkat etmenizi öneriyoruz. Örneğin beyaz ağırlıklı bir mobilya takımı için lila renkli duvarların harika görüneceğine emin olabilirsiniz. Üstelik koltuk takımınızın üzerine duvarınızla kombin renklerde olan kırlentler ekleyerek de bu muhteşem görüntüyü pekiştirebilirsiniz. Ayrıca duvarlarınızı süsleyecek tabloları, dekoratif raflarınızda yer alacak çerçeve ve bibloları da unutmayın.

Şimdi de sıra halı seçimine geldi. Burada da artık iyice meydana çıkan dekorasyonunuza en uygun renk ve modeldeki halıyı seçmeniz gerekmektedir. Unutmayın bir halı asla mobilya takımının önüne geçmelidir. Bu nedenle sade ürünleri tercih ederek abartısız ve zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Artık dekorasyonunuz bitti. Şimdi sıra geldi son dokunuşu yapmaya, yani aydınlatma araçlarını seçmeye… Son dönemde özellikle oturma odalarında ve çalışma odalarında sık sık kullanılan lambader modellerinin bir hayli popüler olduğunu hatırlatmak isteriz. Özellikle oturma odalarının köşe başlarına yerleştirilen lambader modelleri ile romantik bir görünüm yakalayabilir, alışılagelmiş avizelerden de kurtulabilirsiniz. Lambader modelleri ayrıca çeşidine göre mekana modernlik de kazandırmaktadır. Kısacası dekorasyon stilinize uygun bir lambader mutlaka vardır ve bununla yaşam alanınızı dilediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz. Dekorasyon sürecinde aydınlatma araçları seçimi işte bu kadar basit!

Son olarak ufak bir hatırlatma: Yaşam alanlarınızın dekorasyonunu yaparken online alışveriş sitelerinden de faydalanmayı ihtimal etmemelisiniz. Çünkü böylece çok daha uygun fiyatlarla dekorasyonunuzu tamamlar, maddi anlamda da fazla kayıp vermemiş olursunuz. Bu nedenle size Evidea.com’u tercih ediyorum. Evidea.com’da birbirinden şık mobilya ve lambader modelleri sizi bekliyor. Üstelik çok da uygun fiyatlarla!

Lambader: http://www.evidea.com/lambader/c/247
Mobilya: http://www.evidea.com/mobilyalar/c/21

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları