Visual Paradigm

Programcılar, yöneticiler, mühendisler, planlamacılar ve benzer işleri yürüten beyaz yakalı çalışanlar, pek çok alanda diyagram oluşturma...

Visual Paradigm
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 991 views

Programcılar, yöneticiler, mühendisler, planlamacılar ve benzer işleri yürüten beyaz yakalı çalışanlar, pek çok alanda diyagram oluşturma ihtiyacı hissedebilirler. Bulunan konumlar itibari ile sunumlarda ya da ekip yönetiminde de diyagram oluşturma ihtiyacı hissedilebilmektedir. Bunların dışında, hangi aşamada ve ne durumda olunduğunu doğru ve net bir şekilde özetlemeye yarayan bu tür diyagramların ortaya çıkarılması, yine her şart altında kullanıcılara fayda sağlayacaktır. Tüm bunlar için, doğru bir diyagram oluşturma programı seçilmeli ve fonksiyonları incelenmelidir. Bu şekilde pek çok ihtiyaç da karşılanmış olacaktır.

Diyagram oluşturma programlarının çoğunda, program ara yüzlerinin kullanışsız olmasından dolayı pek çok sıkıntı yaşanmaktadır. Ancak Visual Paradigm programı ile, tüm bu sorunlar ortadan kalkmaktadır. Oldukça rahat kullanılan bir program yapısı, fonksiyonel açıdan önemli gelişmeleri bünyesinde bulunduran bir yazılım içeriği ve daha pek çok yönlerden söz konusu diyagram oluşturma programı tercih edilebilmektedir.

UML olarak bilinen birleşik modelleme dili ile ilgili olarak çalışan yazılım geliştiricilerin veri akış şemaları oluşturmasına da katkı sağlayan Visual Paradigm programı, bünyesinde çok sayıda çalışmanın farklı yönlerden yapılıp değerlendirilmesine de olanak vermektedir. Bunlar ile ilgili olarak, yapılan çalışmaların dışa aktarılması ve bu sayede çıktı alınması da mümkün olmaktadır. Çalışmalar dışa aktarılırken PDF, PNG gibi formatlar halinde bilgisayara kaydedilebilmektedir.

32 bit sürümünü indirmek için tıklayınız
64 bit sürümünü indirmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları