Samsung Galaxy Telefonlarda Ses Yükseltme

Telefon almaya gittiğimizde bazen almak istediğimiz telefona o kadar çok odaklanmışız ve etkilenmişizdir ki telefonun eksi yönlerini görmekte...

Samsung Galaxy Telefonlarda Ses Yükseltme
Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 1.033 views

Telefon almaya gittiğimizde bazen almak istediğimiz telefona o kadar çok odaklanmışız ve etkilenmişizdir ki telefonun eksi yönlerini görmekte zorlanırız aslında eksi yön olarak ta nitelendirmek Samsung Galaxy telefonlarına haksızlık olur bazı modellerde telefonun sesi az çıkmaktadır yada ihtiyacımızı karşılamamaktadır. Özellikler Samsung Galaxy telefonları cüzdan şeklinde kılıfta kullanıyorsak telefonumuza çağrı yada bir bildirim geldiğinde bunun sesini duymakta oldukça zorlanırız özellikle sesli ortamlarda bu telefon çağrısını yakalamak bir o kadar daha zorlaşır. Samsung Galaxy marka telefona sahipseniz ve bu sorunları yaşıyorsanız artık endişelenmenize yada telefonunuzu sesi sırf sizin için yeterli değil diye değiştirmenize gerek yok. Android işletim sisteminin çıkmasıyla artık her şey yönetilebilir bir hal aldı. Dolayısıyla artık Android işletim sistemli Samsung Galaxy telefonlarımızı da dilediğimizce yönetebileceğiniz ve özel telefon kodları sayesinde Samsung Galaxy telefonlarda ses yükseltme işlemini yapabileceğiniz. Aşağıda çeşitli Samsung Galaxy telefonlarda ses yükseltme taktiklerini ve telefon kodlarını halk arasında telefon şifrelerini verdik, kullanmış olduğunuz telefonun markasına göre işlemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Ace Serisi ses artırma

Samsung Galaxy Ace Modellerinde Ses Yükseltme ve Artırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Çağrı ekranında yani telefon numarası girilen ekranda *#197328640# yi tuşlayın ve service modu aktif olacak. Daha sonra “Audio” seçeneğine giriyoruz. Karşımıza yeni bir ekran çıkıyor. “MAX8899AMP” seçeneğini seçerek ” SET MP3 SPEAKER” a tıklıyoruz. “PRE AMP GAIN” seçeneğini seçtiğimizde MAXIM MP3 SPEAKER PGAIN menüsü ekranı karşımıza çıkacak. “20DB” yi seçip yeni açılan ekrandaki menüde “MAXIM MP3 SPEAKER PAGIN” tıklayıp Samsung Galaxy Ace ses artırma işlemini tamamlıyoruz.

samsung galaxy s1, s2, s3, s4, s5 serisi ses artırma

Samsung Galaxy  S1, s2, s3, s4, s5 Modellerinde Ses Yükseltme ve Artırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Çağrı ekranında yani telefon numarası girilen ekranda *#197328640# yi tuşlayın ve service modu aktif olacak. Sırasıyla aşağıdaki menülere tek tek giriyoruz.

5 – Ses
1 – Sesli Arama
1 – Telefon Seti
1 – Ses
1 – SRC Konuşma RX Ses Düzeyi
5 – 5_lvl: 87

En son adımda soldaki menü tuşuna basıyoruz ve  0 ile 100 arasında bir değer gireceğiz bu ekranda 100 en yüksek ses düzeyidir, en son seste samsung galaxy telefonunuzu kullanmak istiyorsanız 100’i seçip onaylayın ses artırma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları