Ve Grooveshark Kapanıyor!

Ünlü web tabanlı müzik yayın platformu Grooveshark, telif sorunları ile ilgili yaşadığı sıkıntıları en nihayetinde aşamadı ve bu alanda...

Ve Grooveshark Kapanıyor!
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı:

Ünlü web tabanlı müzik yayın platformu Grooveshark, telif sorunları ile ilgili yaşadığı sıkıntıları en nihayetinde aşamadı ve bu alanda büyük bir marka olmasına rağmen yayın hayatına veda ettiğini web sitesinden duyurdu. Grooveshark’ın bu hamlesi her ne kadar beklentiler arasında vardıysa da, takipçileri yine de bu duruma fazlasıyla üzüldü.

İnternet üzerinden müzik yayın servisi yapan kuruluşlar arasında belki de en eskilerden olan Grooveshark, yayın hayatına 2007 yılında başlamıştı. Bugün kullanılan pek çok web tabanlı müzik yayın servislerine örnek teşkil eden, sektörü de bu yönde yönlendirme kudreti olan şirket, yakın zamanda hukuki olarak pek çok sorunla baş etmek zorunda kalmıştı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, telif hakları ile ilgili olarak bugüne kadar pek çok hata yapıldığı itiraf edildi. Bu hataların bir kısmı kullanıcı bazlı olsa da, şirket sorumluluğu üzerine alarak büyük bir erdem gösterdi. En nihayetinde sürüp giden davalarda da köşeye sıkışan şirket, davacı olan yayıncı kuruluşlar ile anlaşarak kendi yayın hayatına son vereceğini söyledi ve bu şekilde de davanın kapanmasını sağladı.

Grooveshark’ın yayınladığı veda mektubunda, sektördeki diğer rakip müzik servislerinin tek tek isimleri de sayıldı ve şirket, takipçilerine bu servisleri kullanmaları yönünde telkinde bulundu. Söz konusu davranış gerçekten zarif ve centilmence bir davranış olarak kayıtlara geçti.

Ve Grooveshark kapandı…
gümüşhane escort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir