WhatsApp’ta Google Drive Yedekleme Özelliği Geliyor

Bulut tarzı yedekleme sistemleri ve programları, son dönede oldukça popüler bir hal aldı. Özellikle kullanıcıların bilgilerini muhafaza etmesi...

WhatsApp’ta Google Drive Yedekleme Özelliği Geliyor
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 533

Bulut tarzı yedekleme sistemleri ve programları, son dönede oldukça popüler bir hal aldı. Özellikle kullanıcıların bilgilerini muhafaza etmesi ve başka cihazlardan da bilgilerine rahatlıkla erişmeleri noktasında bu sistemler ciddi anlamda işe yarıyorlar. Söz konusu sistemlerin popülaritesi o kadar çok arttı ki, artık mobil uygulama ve işlemlerin yedeklenmesi aşamasında da bu sistemler kullanılabiliyor. Örneğin WhatsApp, yeni sürümünde Google Drive seçeneği ile konuşmaların ve paylaşılan medyaların yedeklenebileceğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, daha önce pek çok yenilik ile kullanıcılarını mest eden ve sürekli olarak yatırımlarına devam eden WhatsApp’ın yeni dönemde konuşma yedekleme sistemine geçeceği de bildirildi. Yani bu özellik ile WhatsApp kullanıcıları, tüm konuşmalarını Google Drive’a atarak, başka cihazlara geçtiğinde de bu konuşmalara kaldıkları yerden devam edebilecekler. Özellikle son dönemlerde gerçekleştirilen yenilikler kapsamında farklı cihazlarda da aktif hale gelen bu haberleşme uygulaması, en nihayetinde değişik cihazlardaki konuşmalarını tek yerde toparlamak istedi. Kullanıcıların bu özellik ile ciddi anlamda mest olduğu da söylenebilir. Çünkü kullanıcı, hangi cihaza geçerse geçsin, daha önce konuşmaları nerede bıraktıysa oradan haberleşmeye devam edebilecek.

Yakın zamanda yeni güncellemelerin içinden bu özellik çıktığında, ilk defa deneyimleyecek olan kullanıcılar için bu durum çok şaşırtıcı olacaktır. WhatsApp, inovasyon ve gelişim alanlarında attığı bu harika adımları sürdürmeye devam edecektir.
izmir escort bayan

buy project professional 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir