WhatsApp Web QR kodu okutma sorunu ve çözümü

Çoğumuz whatsapp'ı bilgisayardan kullanmak için çeşitli programlar yükleyip bir şekilde bilgisayardan kullanmayı başardık en azından ben...

WhatsApp Web QR kodu okutma sorunu ve çözümü
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2015 - Yazar: sncr_1

Çoğumuz whatsapp’ı bilgisayardan kullanmak için çeşitli programlar yükleyip bir şekilde bilgisayardan kullanmayı başardık en azından ben başarmıştım :) whatsapp geçtiğimiz günlerde kullanıcıların bu ihtiyacını gidermek için WhatApp Web uygulamasını sonunda devreye soktu.

Yeni WhatApp Web uygulamasıyla tabi ki birde whatsapp uygulamasına güncelleme geldi. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasına giriş yapıp Menü’den WhatsApp Web’e menüsüne giriş yapmanız ve web.whatsapp.com adresinden QR kodu okutma işlemini yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptığınız halde web.whatsapp.comadresinden QR kodu okutma işletmeni bir türlü yapamadınız mı ? üzülmeyin bu sadece sizin sorununuz değil genel bir problem var. Tabi ki bu WhatsApp Web Qr kodu okutma sorununun çözümü var :)
Whatsapp Web Qr Kodu Tarama Sorunu Yukarıdaki resimdeki gördüğünüz gibi Qr kodu okutma ekranında whatsapp tarafından örnek bir qr kodu okutma işlemini slayt şeklinde gösteriyor işte sorunda burada başlıyor. Bu ekranda normalde alt kısımda Ok, Got It diye bir yazı çıkması ve bu ekranın geçilmesi gerekmektedir. Ancak ekran küçük olduğu için bu kod gözükmüyor.

Qr Kodu okutma ekranında Ok,Got It yazı çıkmayanlar için bir çözümümüz bulunmakta google play storde yer alan ekran boyutunu küçültmek için bir çok android uygulaması sayesinde ekranınızı küçültüp bu yazıyı çıkartmanız mümkün. Örnek olarak DPI Changer ve Screen Density programlarını kullanabilirsiniz.

  1. Ben whatsapp.web web a tikliyorum fakat QR kodu çıkmıyor daha önce bir kaç defa yaptım olmuştu şimdi yapamıyorum ne olmuş olabilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir