Akıllı Telefonu Modeme Nasıl Dönüştürebilirsiniz? (IOS – Android)

Teknoloji geliştikçe ihtiyaçlar da değişik noktalara evriliyor. Örneğin daha düne kadar internetin bu kadar yaygın olması ile ilgili farklı...

Akıllı Telefonu Modeme Nasıl Dönüştürebilirsiniz? (IOS – Android)
Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 461

Teknoloji geliştikçe ihtiyaçlar da değişik noktalara evriliyor. Örneğin daha düne kadar internetin bu kadar yaygın olması ile ilgili farklı düşünceler varken, bugün ise her noktada internet erişimine ihtiyaç duyuluyor. Akıllı cihazlardaki internet erişimlerinin genele açılması ve bu cihazların adeta bir modem gibi kullanılması da değişik bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Bu anlamda, en çok tercih edilen cihazlardan İphone ve Android akıllı telefonlarının nasıl birer modem haline geldiği ile ilgili sizler için bir derleme yaptık. İlk olarak İphone’a bakalım;

İphone Kullananların İzlemesi Gereken Adımlar

İphone kullanıcıları, Ayarlar bölümündeki “Kişisel Erişim Noktası” sekmesine giderek, bu özelliği açık hale getiriyorlar. Buradan elde edilen parola ile de erişim noktasına rahatlıkla bağlanılabiliyor.

Android Kullananların İzlemesi Gereken Adımlar

Her ne kadar Android işletim sistemleri farklı ve değişik cihazlarda bulunsa da, genel anlamda bir adımlar silsilesinden söz etmek mümkün.

Ayarlar sekmesine giderek “Kablosuz ve Ağlar” kısmına giren kullanıcı, sırasıyla “Diğer” ve ardından da “Bağ. ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı” seçerek bu alanı aktif ediyorlar. Aktif edilen bu alanın ardından “Yapılandır” seçeneği ile ağın adını, şifresini ve güvenlik yöntemlerini de belirlemek mümkün.

Cihazı modem haline getirdikten sonra dikkat edilmesi gereken tek nokta ise, söz konusu internet erişiminin telefonunuzdaki hattan geldiğini unutmamanızdır. Siz ne kadar internet kullandıkça, hesabınızdaki internet erişiminden tükenme olacaktır.
diyarbakır escort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.