E-Okul Not Girişi ve İnternet Explorer Sorunu

Milli eğitim bakanlığının ve alt kurumların kullanmış olduğu online öğrenci ve öğretmenler için bilgi girişi ve bilgi edinme olanağı...

E-Okul Not Girişi ve İnternet Explorer Sorunu
Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 2.442

Milli eğitim bakanlığının ve alt kurumların kullanmış olduğu online öğrenci ve öğretmenler için bilgi girişi ve bilgi edinme olanağı sağlayan sistem e-okul adı verilmektedir.Son zamanlarda öğretmenlerimiz e-okul sisteminde not girişi yapamıyor ve sorunla karşı karşıya kalıyorlar aynı şekilde bilgisayarda internet explorer kullanan hocalarımızda bu ve benzeri sorunlarla karşılaşabiliyor.

 

E-Okul not girişi sorunu , e-okul öğrenci listesi vb. listelerin ekrana gelmemesi gibi sorunlar e-okul sisteminin bozuk olduğu anlamına gelmez aynı şekilde sizin bilgisayarınızda bozuk değil yada sizin kullanıcı bilgileriniz hatalı değildir.Bu sorun neyden kaynaklanıyor olayın temeline inelim; İnternet explorer windowsla gelen bir web tarayıcı programı ve bunu bilmeyen yok herhalde niye bilmeyen yok ? çünkü windowsla geliyor ve zorunlu herkes kullanıyor bu konuda hemfikir olduysak biraz daha derinleşelim. Bir internet sitesi yapılırken genelde en güncel kodlama yapısı kullanılarak yapılır. İnternet tarayıcılarıda bu kodları site arka planda görür ve yorumlar şu yüksek şöyle şu yazı sağda şu resim solda vb. gibi ancak günümüz tarayıcı her kodu aynı şekilde yorumlamaz bazılar A’ya B der, B’ye A bu tamamıyla tarayıcı hatasıdır kodlama yada site hatası değildir.
e-okul not girişi ve internet explorer giriş sorunu

Şimdi baya bir derinleştik sanırsam hatta öğretmenliği bırakır websitesimi açmak istedi canınız :).Yukarıda kodlamalardan ve tarayıcı hatalarından bahsettik işte olay bizim sorunumuz burada başlıyor İnternet explorer webmasterlar tarafından hiç sevilmeyen bir tarayıcıdır ve çoğu zaman hata vermektedir E-Okul sistemide İnternet Explorer bir çok sürümde hata vermektedir özellikle internet explorer 10 ve 11 sürümlerinde sıkça e-okul sisteminde sorunlarla karşılaşılmaktadır. Peki bu sorunları nasıl çözecek E-okul’a not girişi yapamıyorsanız veliler kızgın öğrenciler sabırsız ve heyecanlı demi sizi çok iyi anlıyoruz ve hemen çözüme geçelim.

 

E-Okul Not Girişi ve İnternet Explorer Sorunu Çözüm Yolları ;

1. ) Öncelikle internet explorer’la E-okul sistemine giriyorsunuz daha sonra Araçlar/Uyumluluk görünümü Ayarları bölümüne giriş yaparsınız ve ekle butonuna tıkladıktan sonra kaydedip çıkıyor ve e-okul meb sayfasına tekrar giriş yapıyoruz.

internet explorer uyumluluk görünümü ayarları

2.) Yukarıdaki işlemlere rağmen hala internet explorer’da kayma vb. sorunlar varsa internet explorer sürümünüzü düşürün nasıl olur bu sürüm düşürme işlemi ondanda bahsedelim öncelikle muhakkak internet explorer’da sorun yaşamayacak öğretmen arkadaşlarınız vardır onlardan  internet explorer’a girip sağ üst taraftaki soru işaretine tıkladıktan sonra gelen menüde internet explorer hakkında yazısına tıklayın açılan penceredeki internet explorer sürümünü söylemesini isteyin ve sizde sorunsuz olan internet explorer sürümünü bilgisayarınıza yükleyin.

internet explorer sürüm bilgisi

3.) bütün işlemleri yaptığınız halde düzelmiyorsa muhakkak bir yerde yanlış yapmışsınız demektir bütün işlemleri baştan yapmakta istemiyorsanız eğer google chrome gibi diğer alternatif tarayıcılarla e-okul sistemine giriş yapabilirsiniz. Böylece internet explorer sorunundan ve e-okul not girişi probleminden kurtulabilirsiniz.

 

 

Yukarıdaki makalemizde öğretmenlerimize yardımcı olmaya çalıştık , tabi ki onların bize yaptığı yardımlar ve eğitimlerin yanında bizim anlattıklarımız birer hiçtir!, takıldığınız bir nokta olursa yorum olarak gönderin editörlerimiz sorunlarınızı çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir