Facebook’ta silinen verileri geri getirme

Facebook'ta silinen verileri geri getirmeniz mümkün. Aslında bir çok internet sitesindeki verileri geri getirmek , kurtarmak mümkün ancak çoğu web...

Facebook’ta silinen verileri geri getirme
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 22.673 views

Facebook’ta silinen verileri geri getirmeniz mümkün. Aslında bir çok internet sitesindeki verileri geri getirmek , kurtarmak mümkün ancak çoğu web sitesi sahibi bunu kullanıcıların deneyimine sunmuyorlar. Yeni gelen bilişim kanuna göre internet sitesi sahipleri geçmişe dönük en az 3 aylık verileri depolamak ve saklamakla yükümlüdür.

 

Facebook  kullanıcıların en büyük sıkıntısı şüphesiz facebook silinen mesajları ve paylaşımları geri getirmek istemesi olmasıdır. Önemli bir mesajlaşma yaptınız ve o mesaj içeriğindeki bir bilgi gerek yok oldu ama mesajınızı sildiniz mi ? endişe etmenize gerek yok bu mesaj içeriğini görmeniz için çeşitli yöntemler var. Hatta sadece mesaj değil, paylaşımlar, arkadaşlık istekleri, Kişisel bilgiler, yönettiğiniz sayfalar gibi bir çok bilgiyi de geri getirmeniz mümkün.

 

 Facebook’ta silinen verileri geri getirme yöntemleri

– Silinen mesajları geri getirmek yada bu mesaj içeriğini okumak istiyorsanız. Eğer çok geç olmamışsa ve hala facebook ekranındaysanız mesaj ekranında çıkan sarı çerçeveli ibarede undo yazısına tıklayarak son yaptığınız işlemi geri alabilirsiniz.

 

– Geri alma işlemi için artık çok geç diyorsanız facebook.com’a kayıtlı olan e-posta adresinizde oturum açın ve gelen maillerden mesaj içeriğini bulabilirsiniz.

 

– Yukarıda ki işlemler işime yaramadı, bana daha etkili bir çözüm lazım diyorsanız. Sizin için elbetteki 3. bir çözümümüz var bu işlem için öncelikle facebook.com’a giriş yapın, daha sonra Ayarlara giriş yapın isterseniz direk olarak https://www.facebook.com/settings buraya girebilirsiniz. Hemen ardından genel hesap ayarları diye bir ekrann gelecek karşınıza burada adınız kullanıcı adınız vs. gibi kişisel bilgileriniz bulunuyor. Bu bilgilerin altında “Facebook verilerinin kopyasını indir”  diye bir ibare yer alıyor kopyasını indir bağlantısına tıklıyoruz.

facebook silinen mesajları geri getirme

 

Daha sonra yukarıdaki gibi bir pencere gelecek ve arşivimi başlat butonuna tıklıyoruz.  Arşiv indirilmeye hazır olduğunda facebook size bir e-posta gönderecek ve indirme bağlantısını verecek gerekli bağlantıya tıklayarak facebook verilerinizi indirebilirsiniz.

  1. Kizimin feste yasi kicuktu ve yasindan buyuk kisiler yaziyor die yasini huyutmeye calisirken 13 yas alti diye facesi sanirim kapatildi cocuklarimin resimleri vardi ne yaptimsa bildigim kadariyla acamadim eger yardimci olan olirsa cok sewinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları