Google Glass 2.0 Haberleri Gelmeye Başladı

Teknoloji devi Google, daha önceleri büyük umutlar ile başlattığı Glass projesinde hüsrana uğramıştı. Çünkü bu ürün, kısmi olarak...

Google Glass 2.0 Haberleri Gelmeye Başladı
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 416

Teknoloji devi Google, daha önceleri büyük umutlar ile başlattığı Glass projesinde hüsrana uğramıştı. Çünkü bu ürün, kısmi olarak satılabilmiş, genel kullanıma dahi açılamadan proje sonlandırılmıştı. Bu noktada Google, kendi eksiklikleri ve ürünün sıkıntılı yönlerini revize etme kararı aldı.

2015 yılının başlarında kısmi satışları da bitirilen Google Glass, bilindiği gibi Google’ın yaratıcı birimi Google X tarafından yapılıyor. Her aşamasında etkin yöneticilerin bulunması gereken proje bünyesinde, pek çok yenilik ve değişim yaşanırken, birimin bütünü ile Nest’in yaratıcısı olan Fadell’e bağlanması da bize geleceğe dair ipuçları vermeye başladı. Çünkü Fadell, inovatif fikirlerin hayata geçirilmesinde bir uzman olarak biliniyor.

Google Glass’ın küllerinden doğarak Glass 2.0 versiyonu ile piyasaya sürülmesi teknoloji dünyasının büyük bir beklentisi haline geldi. Çünkü Google, bu projeye çok büyük bir kaynak ayırdı ve özellikle de Google X’e bu yönde verilen önem oldukça fazla. Aynı zamanda el attığı her alanda mucizeler yaratan Google’ın, başarısız bir projeyi yeniden ayaklandırmak istemesi de oldukça normal.

Gözlüğün teknoloji ayağı, Fadell’in liderlik ettiği ekip ile yürütülürken, moda ve estetik kısmı ise Luxottica tarafından sağlanıyor. Luxottica, dünya genelinde en ünlü ve en büyük markalarla çalışan bir İtalyan devi olduğu için, Google’ın da tek tercihi oldu.

İlerleyen günler her yeniliği doğurabilir, Google Glass 2.0 için bekleyip göreceğiz.
kırklareli escort

youtube views kaufen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.