iPhone SE’nin Batarya Gücü Kullanıcılarını Üzdü

Dünya markası Apple tarafından tanıtılan yeni akıllı telefon modeli iPhone SE, kutu içerisinden çıkan 5 W’lık ve ayrı olarak satılmakta...

iPhone SE’nin Batarya Gücü Kullanıcılarını Üzdü
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2020 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 839

Dünya markası Apple tarafından tanıtılan yeni akıllı telefon modeli iPhone SE, kutu içerisinden çıkan 5 W’lık ve ayrı olarak satılmakta olan 18 W’lık adaptörle şarj testine tabi tutuldu. Elde edilen sonuçlar ise iPhone kullanıcı olan birçok insanın kafasında karışıklığa sebep oldu.

Amerika Birleşik Devletleri kökenli teknoloji markası Apple, geçen haftalar içerisinde yeni telefon modeli iPhone SE’yi piyasaya sürerek, iOS severleri mutlu etmişti. iPhone 8 modelinin birkaç değişiklikten geçmesinin ardından bizlere sunulan hali olarak ifade edilen iPhone SE, güncellemelerin genelini iyi anlam çerçevesinde geçirmiş olsa da fakat bazı özelliklerde eksik kalarak kullanıcıları üzmüştü.

KULLANICILAR ŞOK OLDU

Teknoloji devi Apple’ın 2. Nesil iPhone SE model telefonu, 1.821 mAh batarya özelliğiyle beraber piyasaya çıkmıştı. Günümüze bakıldığı zaman düşük seviyede olduğu belirtilebilecek bu batarya gücü, bütün kullanıcıların telefonlarını şarja takmalarına sebebiyet verdi. Dünya teknoloji markası Apple ise iPhone SE’nin kutusunun içerisine kullanıcılarına şarj etme kolaylığı için yardım edebilecek 18 W’lık adaptör yerine 5 W’lık adaptör gücüne sahip şarj cihazı koyarak kullanıcılarını şoke etmişti.

FİYATI 229 TL

Kullanıcılar, iPhone SE modeli telefonun 18 W’lık şarj adaptörünü 229 Türk Lirası vererek satın almaları mümkündür.

2 SAAT 30 DAKİKA SONRA %100 KAPASİTEYE ULAŞIYOR

PhoneArena yetkilileri tarafından gerçekleştirilen testlerin sonuçlarına göre iPhone SE’nin 1.821 mAh’lık batarya cihazı 5 W’lık güç adaptörüyle 2 saat 30 dakika içerisinde tam seviyeye ulaşmasına yardımcı oluyor. Hızlı şarj özelliğini bünyesinde bulundurmayan bu adaptör cihazı, iPhone SE’nin bataryasını yarım saat içerisinde %28 bünyesine getirmeyi başarabiliyor.

İSTENİLENİ VEREMEDİ

Teknoloji devi olan Apple’ın satışını ayrı bir biçimde gerçekleştirdiği 18 W’lık adaptörün sonuçlarına göre ise telefonun 2 saat içerisinde tam şarja ulaşmasını sağladığı görülüyor. Bu da aslında kullanıcıları tatmin etmeyi başaramayan özellik olarak ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir