LibreOffice

Ofis programlarına olan ihtiyaç bilindiği için, bu alanda her geçen gün çok sayıda çalışmanın yapıldığı da muhakkaktır. LibreOffice...

LibreOffice
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 816

Ofis programlarına olan ihtiyaç bilindiği için, bu alanda her geçen gün çok sayıda çalışmanın yapıldığı da muhakkaktır. LibreOffice programı da, içerdiği uygulama ve eklentiler ile beraber, Microsoft Office tarzında işler gören oldukça pratik bir ofis programıdır. Programın içinde Writer, Calc, Impress, Draw, Math ve Base isimlerinde ofis araçları mevcuttur.

sSxagw0

LibreOffice içindeki ilk araç olan Writer, bir kelime işlemci aracıdır. Bu araç, limit olarak herhangi bir duvar ile sınırlandırılmamıştır. Kalın bir kitaptan, basit bir mektuba kadar her yazı işleminizi Writer ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında otomatik denetleyici gibi özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

Bir diğer önemli araç ise Calc hesaplama ve karar alma aracıdır. Bu aracın özelliklerinin en başında, çeşitli verileri derleme, süzme ve hesaplama işlemleri gelmektedir. Zor kararları bu araca bırakabilirsiniz.

Impress bir diğer LibreOffice aracıdır. Etkili ve çok yönlü sunumlar hazırlama konusunda bu araç size yardımcı olacaktır.

Draw aracında ise daha çok şekiller, şemalar ve çizimler yer almaktadır. Dilerseniz bu araç ile 3B grafikler bile çizebilirsiniz.

Math ise tam bir formül aracıdır. Fen bilimleri ve matematik alanındaki tüm dallarda, en zon formüllerin dahi kolayca hazırlanabildiği bir program aracı olan Math, pek çok işinizi kolayca halledecektir.

Genel olarak LibreOffice, oldukça etkin ve kullanışlı bir ofis programı olarak ön plana çıkmaktadır.

indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir