Microsoft Windows 10 Ücretsiz Dağıtılacak

Microsoft'un windows 10 haberiyle ilgili şüphesiz şuanda herkesin aklında bir soru işareti kaldı, acaba gerçekten windows 10 ücretsiz mi olacak ?...

Microsoft Windows 10 Ücretsiz Dağıtılacak
Eklenme Tarihi: 21 Mart 2015 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 1.384 views

Microsoft’un windows 10 haberiyle ilgili şüphesiz şuanda herkesin aklında bir soru işareti kaldı, acaba gerçekten windows 10 ücretsiz mi olacak ? yoksa asparagas bir haber mi diye? olayın özüne inersek çokta haklısınız çünkü microsoft bu zamana kadar ücretli olarak sattığı bir yazılımın üst versiyonunu ücretsiz olarak dağıtmamıştı. Microsoft’un windows 10’u ücretsiz olarak dağıtacağı microsoft yetkilileri tarafından resmi bir haberle doğrulandı.

Windows 10’un ücretsiz olarak dağıtılmasıyla şüphesiz bilgisayar satış fiyatlarında da bir oynama olacağını ve bunun kullanıcılara azda olsa katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Çünkü daha önce lisanslı olarak windows içerisinde gelen bir laptop yada masa üstü bilgisayar’ın artık ücretsiz bir şekilde windows 10 sürümüyle satılması firmaların yazılım ücreti konusunda herhangi bir ücret ödemedikleri için fiyatları aşağıya seçmesi bekleniyor.

Windows 10’u bilgisayarınıza yüklemeden önce microsoft’un Windows 10 Technical Preview adındaki windows 10 ön izleme paketini bilgisayarınıza indirerek windows 10’un arayüzüne ve bir takım özelliklerine erişebileceksiniz bu sayede windows 10’u beğenmezseniz bilgisayarınıza baştan kurulum yapmanız gerekmeyecek. Ayrıca çıkacak olan windows 10 tam sürümüyle ilgili olarak windows 7, 8 ve 8.1 sürümlerini kullananlar ücretsiz olarak geçiş yapabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları