Microsoft’tan Kıvrımlı Ekrana Sahip Akıllı Telefon!

Aylardır Windows 10 işletim sisteminin hazırlıkları ile uğraşa teknoloji devi Microsoft, hem bilgisayarlar için, hem de mobil cihazları için...

Microsoft’tan Kıvrımlı Ekrana Sahip Akıllı Telefon!
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 413

Aylardır Windows 10 işletim sisteminin hazırlıkları ile uğraşa teknoloji devi Microsoft, hem bilgisayarlar için, hem de mobil cihazları için yenilikçi fikirlerini hayata geçirmeye devam ediyor. Özellikle de yeni amiral gemisi olacak olan telefonunu yükseltmeye ve farklı özellikleri bu cihazda etkinleştirmeye gayret eden firma, bir takım teknik bilgilerin basına sızdırılmasına engel olamadı.

Bir takım iddialara göre, Microsoft tarafından yeni akıllı telefona Windows 10 kurulacağı zaten uzun süredir konuşuluyordu. Ancak bu cihazlarda, üst segment model olarak kıvrımlı ekran özelliği de bulunacak gibi duruyor. Bu güne dek pek çok sızıntı haberi gerçek çıkan Nowhereelse sitesinin yazarı olan Steve Hemmerstoffer, mikro blog sitesi Twitter’daki profilinden bir fotoğraf paylaştı. Söz konusu fotoğrafın Microsoft’un yeni amiral gemisi olacağı iddiası güçlenirken, fotoğraftaki kıvrımlı panelin de dikkat çektiği görüldü. Fotoğrafın altında yer alan “proto.nokia.com” yazısı da, şirketin 2014 yılında satın aldığı Nokia’nın mobil departmandan çıkmışa benziyor.

Microsoft’un yeni cihazının piyasaya çıkmadan bu kadar merak uyandırması, elbette ki bu tür dedikodular sayesinde gerçekleşiyor. İsim olarak “Lumia”’da karar kılan firma, aynı zamanda iki farklı boyut ile birlikte yeni amiral gemisini beğeniye sunması ile ilgili dedikoduların da odağında bulunuyor. Eğer şirket iki farklı ekran boyutunda karar kıldı ise, bunlardan bir tanesinin kıvrımlı panel olacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir